حمله سایبری به محبوب‌ترین وب‌سایت ردیابی پرواز دنیا
کد مطلب: 17072
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۴
 
وب‌سایت ردیابی پرواز سوئدی Flight radar ۲۴ ، یکی از محبوب‌ترین وب‌سایت‌های ردیابی پرواز دنیا، مورد حمله سایبری قرار گرفت.
حمله سایبری به محبوب‌ترین وب‌سایت ردیابی پرواز دنیا
 
 
Share/Save/Bookmark
وب‌سایت ردیابی پرواز سوئدی Flight radar ۲۴ ، یکی از محبوب‌ترین وب‌سایت‌های ردیابی پرواز دنیا، مورد حمله سایبری قرار گرفت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، یک وب‌سایت ردیابی هواپیما به نام فلایت ریدار ۲۴ مورد حمله سایبری قرار گرفت که دسترسی به سرویس‌های آن را برای ساعت‌ها مسدود و سیستم‌های آن را مختل کرد.

در روزهای اخیر این سومین حمله‌ای است که این شرکت را مورد هدف قرار می‌دهد. تلاش‌های اولیه برای بازگردانی سایت بی‌نتیجه ماند. به گفته مسئولان فلایت ریدار ۲۴، حمله‌های متعدد به این شرکت، باعث ناپایداری قابل توجه در سیستم‌های آن شده است.

گفته شده است که این حمله منع سرویس، امکان فعالیت را از سرویس‌ها گرفته است اما هیچ‌یک از داده‌های کاربران در معرض خطر قرار نگرفته است.

آن طور به نظر می‌آید که سایت فلایت ریدار ۲۴، امروز نسبت به قبل بهبود پیدا کرده است و ارور‌های مربوط به بارگیری به صورت متناوب در آن رخ می‌دهد.

وب‌سایت سوئدی فلایت ریدار۲۴ این امکان را به کاربران می دهد تا هواپیماها (هم پروازهای شخصی هم مسافربری) را ردیابی کنند و مسیر های هوایی را به صورت زنده رصد کنند.

فلایت ریدار ۲۴ مدعی است که دومیلیون کاربر دارد و روزانه ۱۸۰۰۰۰پرواز را ردیابی می‌کند. تولیدکنندگان قطعات هواپیمایی مانند ایرباس و بوئینگ هم جزء کاربران این سایت هستند.

ابزارهای این وب‌سایت نیز می‌توانند مدل‌های هواپیما، شماره پرواز و کد سیگنال مخفی این شبیه‌ساز پرواز و ... را به نمایش بگذارند.

این نوع ابزار می‌توانند وب‌سایت فلایت ریدار ۲۴ و رقیبانش را تبدیل به ابزاری ارزشمند برای ناظران هواپیما و خبرنگاران کند که به دنبال سوژه‌هایی در آسمان هستند. این رخداد می‌تواند برای خلبان‌ها نیز مشکلات متعددی به وجود آورد.
مرجع : سایبربان