غول بزرگ آلمانی در چنگال نفوذگران سایبری
حمله باج‌افزاری به Software AG
کد مطلب: 17109
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۰
 
شرکت آلمانی Software AG، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری دنیا، هفته گذشته مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت.
حمله باج‌افزاری به Software AG
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت آلمانی Software AG، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری دنیا، هفته گذشته مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، روز شنبه سوم اکتبر Software AG، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری دنیا، مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت.

این شرکت هنوز به‌طور کامل خود را بازیابی نکرده است و همچنان متاثر از این حمله سایبری است. یک گروه حمله باج‌افزاری به نام Clop روز شنبه، سوم اکتبر به شبکه داخلی شرکت نفوذ کرده است و فایل‌های آنها را رمزگذاری کرده است.

این گروه باج‌افزاری از آنها ۲۰ میلیون دلار درخواست کرده است تا در ازای آن فایل رمزگشایی را به این شرکت تحویل دهد.

این گروه پس از به بن‌بست رسیدن مذاکرات، اسکرین‌شات‌هایی از داده‌های شرکت را بر روی یک وب‌سایت مورد استفاده هکرها منتشر کرد. این اسکرین‌شات‌ها شامل پاسپورت‌، آی‌دی اسکن، ایمیل‌های کارمندان، اسناد مالی و دستورالعمل‌های مربوط به شبکه داخلی شرکت می‌شد.

شرکت Software AG روز دوشنبه این رویداد را افشا کرد. به گفته این شرکت، سرویس ارائه‌شده به مشتریان شامل سرویس‌های مبتنی بر فضای ابری آن‌ها، تحت‌تاثیر این حمله قرار نگرفتند.

یک نسخه مشابه از این حمله باج‌افزاری به Software AG چند روز پیش توسط محققان امنیتی MalwareHunterTeam شناسایی شد. این حمله باج‌افزاری ۲۰ میلیون دلاری، یکی از بزرگ‌ترین درخواست‌های مالی ثبت شده در حمله‌های باج‌افزاری است.  ظاهرا این شرکت آلمانی درخواست‌های مهاجمان را رد کرده است.

Software AG دومین شرکت بزرگ آلمان محسوب می‌شود که دارای بیش از ۱۰۰۰۰ مشتری تجاری در ۷۰ کشور است. برخی از شناخته‌شده‌ترین مشتری‌های این شرکت عبارت‌اند از: Fujitsu ،Telefonica ،Vodafone ،DHL و Airbus

خط تولید محصولات شامل نرم‌افزارهای زیرساختی تجاری مانند سیستم‌های دیتابیس، چارچوب‌های مربوط گذرگاه سرویس سازمانی، معماری سرویس‌گرا و سیستم‌های مدیریتی فرایندهای تجاری است.
مرجع : سایبربان