هکرها دستگاه‌های اینترنت اشیای آسیب‌پذیر را هدف گرفته‌اند
کد مطلب: 17218
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
 
مهاجمان بات‌نت به سمت دستگاه‌های اینترنت اشیای آسیب‌پذیر روی آورده‌اند.
هکرها دستگاه‌های اینترنت اشیای آسیب‌پذیر را هدف گرفته‌اند
 
 
Share/Save/Bookmark
مهاجمان بات‌نت به سمت دستگاه‌های اینترنت اشیای آسیب‌پذیر روی آورده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، دِرِک مانکی (Derek Manky)، رئیس اتحادیه تهدیدات جهانی و بینش امنیتی در آزمایشگاه‌های FortiGuard فورتینت گفت که تعداد زیادی از دستگاه‌های اینترنت اشیا برای اپراتورهای بات‌نت در انجام حملات مختلف مانند ارسال اسپم یا راه‌اندازی حملات مخرب انکار سرویس توزیع پذیر (DDoS) بسیار سودمند هستند.

مانکی اعلام کرد که افزایش تعداد بات‌نت‌های ایجاد شده از دستگاه‌های در معرض خطر اینترنت اشیا به عوامل مختلفی بستگی دارد. ردیابی دستگاه‌های متصل به خطر افتاده در اثر یک بات‌نت دشوارتر است، زیرا آنها پراکنده هستند. دستگاه‌های اینترنت اشیای بیشتری در جهان تولید می‌شوند که بسیاری از آنها ناامن و اهداف آسانی برای سوءاستفاده مجرمان سایبری هستند.

در حالی که دستگاه‌های ناامن اینترنت اشیا به عنوان یک تهدید مهم در حوزه بات‌نت در آینده محسوب می‌شوند، اما به گفته مانکی شرکت‌ها می‌توانند انتظار یک چالش جدید امنیتی را داشته باشند: مجرمان سایبری دستگاه‌های محاسباتی پیشرفته را هدف قرار می‌دهند.

وی در گفت‌وگو با کودی هاکت (Cody Hackett)، مجری Threatpost، در مورد حملات انبوه، نحوه توسعه بات‌نت‌ها از سوی مجرمان سایبری با هدف دستگاه‌های محاسباتی پیشرفته و تکثیر چند بات‌نت نظیر به نظیر (P2P) جدید اینترنت اشیا توضیحاتی داد.
مرجع : سایبربان