ارتش امریکا از خریداران اطلاعات کاربران Muslim Pro است
کد مطلب: 17237
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۸
 
اپلیکیشن پرطرفدار Muslim Pro اطلاعات مکان کاربران را استخراج کرده و آنها را به دلالان می فروشد و ارتش آمریکا یکی از خریداران این اطلاعات است.
ارتش امریکا از خریداران اطلاعات کاربران Muslim Pro است
 
 
Share/Save/Bookmark
اپلیکیشن مذهبی پرطرفدار Muslim Pro اطلاعات مکان کاربران را استخراج کرده و آنها را به دلالان می‌فروشد و ارتش آمریکا یکی از خریداران این اطلاعات است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، طبق گزارش جدید وایس مادربرد، اپلیکیشن  Muslim Pro که با بیش از ۹۸ میلیون دانلود بنا‌بر ادعای سازنده‌اش محبوب‌ترین اپلیکیشن مذهبی است اطلاعات مکان کاربران را استخراج کرده و آنها را به دلالان می‌فروشد و ارتش آمریکا یکی از خریداران این اطلاعات است.

اپلیکیشن Muslim Pro یکی از صدها اپلیکیشن موبایل است که اطلاعات مکان کاربران را به دلالان می‌فروشد و ارتش آمریکا هم اطلاعات مکان کاربران این اپلیکیشن را از طریق یکی از این دلالان خریداری کرده است.

این شیوه خشم مدافعان حریم خصوصی را برانگیخته اما شرکت‌های دیتای مکان و شرکای آنها اصرار دارند که اطلاعات مکان مردم ناشناس شده و مستقیما به هویت آنها مربوط نمی‌شود. با این حال برخی از بررسی‌های انجام گرفته نشان داده که شناسایی کردن دیتای مکان و مرتبط کردن آن به یک شخص خاص کار راحتی است.

گزارش اخیر جدیدترین نمونه از جمع‌آوری اطلاعات خصوصی کاربران ازجمله شهروندان آمریکایی توسط آژانس‌های دولت آمریکا است. پس از اینکه فاش شد وزارت امنیت داخلی اطلاعات مکان را برای ردیابی افرادی که به‌طور غیرقانونی به آمریکا مهاجرت کرده اند، استفاده کرده است، برخی از قانون‌گذاران آمریکایی خواستار سامان‌دهی این شیوه شده‌اند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر که به نقل از وایس مادربرد بوده است، اپلیکیشن Muslim Pro اطلاعات مکان کاربران را به شرکت دلالی به نام ایکس مود می‌فروشد که این شرکت به نوبه خود اطلاعات مذکور را به پیمانکاران دفاعی عرضه می‌کند و آنها هم اطلاعات مذکور را در اختیار وزارت دفاع آمریکا قرار می‌دهند.

ایکس مود اعلام کرد که همکاریش با پیمانکاران نظامی حول سه موضوع مقابله با تروریسم، امنیت سایبری و پیش‌بینی کانون‌های آینده کووید-۱۹ هستند. ایکس مود پیش از این اطلاعات جابه‌جایی افراد را که از تلفن هوشمند آنها استخراج کرده بود به صورت ناشناس منتشر کرده بود تا ورود و خروج افراد را به مناطقی که شیوع کووید ۱۹ در آنجا افزایش داشته است، نشان دهد.

در مواردی هم ارتش آمریکا اطلاعات مکان را مستقیما از دلالان خریداری کرده است. طبق اطلاعات موجود، واحد عملیات ویژه ارتش آمریکا در آوریل ۹۰ هزار و ۶۵۶ دلار برای دسترسی به اطلاعات مکان که از سوی شرکت بابل استریت از طریق اپلیکیشن‌های تلفن هوشمند استخراج شده بود، هزینه کرده بود.

این خریدها باارزش بوده، زیرا پنتاگون از آنها برای برنامه‌ریزی و اجرای عملیات نظامی استفاده کرده است. طبق گزارش سال ۲۰۱۴ اینترسپت، آژانس امنیت ملی آمریکا از نوع متفاوتی از اطلاعات مکان که از سیم کارت تلفن به‌دست می‌آید برای اجرای حملات پهپادی علیه اعضای طالبان استفاده کرده است. هنوز معلوم نیست آیا اطلاعات مکانی که از طریق دلالان خریداری شده است، مستقیما اطلاعات عملیات‌های نظامی آمریکا را فراهم کرده است یا خیر.
مرجع : خبرگزاری ايسنا