چگونه رایانه ویندوز ۱۰ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم
کد مطلب: 17449
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
 
اگر می‌خواهید رایانه ویندوز ۱۰ خود را به روز اولی که استفاده از آن را شروع کردید، برگردانید باید به سراغ تنظیمات کارخانه بروید.
چگونه رایانه ویندوز ۱۰ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم
 
 
Share/Save/Bookmark
اگر می‌خواهید رایانه ویندوز ۱۰ خود را به روز اولی که استفاده از آن را شروع کردید، برگردانید باید به سراغ تنظیمات کارخانه بروید.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، ممکن است این کار را به دلیل مشکل جدی که در ویندوز وجود دارد بخواهید انجام دهید و تنظیمات مجدد (ریست) تنها راهکار آن باشد یا شاید به دنبال آن هستید که رایانه خود را به فروش رسانید یا می خواهید با حذف همه برنامه ها و فایلهای شخصی، آن را پاکسازی کنید.

در هر صورت باید از قسمت تنظیمات (Setting) ویندوز ۱۰ به گزینه فکتوری ریست یا بازگرداندن به تنظیمات کارخانه ای مراجعه کنید.

پیش از آغاز ابتدا باید مطمئن شوید از فایل‌های مهم‌تان یک کپی تهیه کرده‌اید زیرا این فرایند هارد درایو را به‌طور کامل پاک کرده و همه برنامه‌ها و اطلاعات ذخیره شده در آن را حذف می‌کند.

۱- روی منوی استارت کلیک کرده و سپس به قسمت تنظیمات بروید.
۲- روی گزینه به‌روزرسانی و امنیت (Update&Security) کلیک کنید.
۳- در ستون سمت چپ روی گزینه ریکاوری (Recovery) کلیک کنید.
۴- در بخش ریست مجدد این رایانه در بالای صفحه، روی گزینه شروع کنید (Get started) کلیک کنید.
۵- اکنون مراحل را برای تکمیل ریست دنبال کنید. از شما پرسیده خواهد شد آیا می خواهید فایل‌هایتان را در رایانه نگه دارید یا همه چیز را حذف می کنید. اگر می خواهید رایانه را به وضعیت تنظیمات کارخانه ای برگردانید، روی گزینه حذف همه چیز کلیک کنید اما مطمئن شوید که از همه فایلهایی که می خواهید در مکان دیگری نگه دارید، نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.
۶- هنگامی که ویندوز از شما می پرسد آیا می خواهید درایو را پاک کنید باید روی گزینه "فایلها را حذف کرده و درایو را پاک کنید"، کلیک کنید به خصوص اگر قصد دارید دستگاهتان را به فرد دیگری بدهید. این اقدام تضمین می کند که فایلهای حذف شده شما توسط فرد دیگری بازیابی نخواهند شد.
۷- روی ریست کلیک کنید.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، چند دقیقه زمان می‌برد تا ویندوز ریست شود و همه هارد درایو دستگاه را پاک کند. وقتی رایانه شما ریبوت شد، دستگاهی دارید که به روز اول می‌ماند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا