سیاست حریم خصوصی جدید واتس‌اپ و ادامه تلاش‌هایش
واتس‌اپ همچنان به دنبال جلب موافقت کاربران
کد مطلب: 17564
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰
 
واتس‌اپ همچنان به دنبال جلب موافقت کاربران با سیاست حریم خصوصی جدیدش است که تاکنون به کوچ بسیاری از کاربران از این پیام‌رسان منجر شده‌است.
واتس‌اپ همچنان  به دنبال جلب موافقت کاربران
 
 
Share/Save/Bookmark
واتس‌اپ همچنان به دنبال جلب موافقت کاربران با سیاست حریم خصوصی جدیدش است که تاکنون به کوچ بسیاری از کاربران از این پیام‌رسان منجر شده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، پیام‌رسان واتس‌اپ آپدیت سیاست حریم خصوصی جنجالی خود را پیش خواهدبرد، اما به کاربران فرصت می‌دهد این آپدیت را بخوانند و همچنین بنری را برای ارائه اطلاعات بیشتر نمایش خواهد داد.

این سرویس پیام‌رسان در ژانویه به کاربران اعلام کرد در حال آماده‌سازی سیاست حریم خصوصی جدیدی است که تحت آن اطلاعات کاربران را به شکل محدود با فیس‌بوک و زیرمجموعه این شرکت به اشتراک خواهد گذاشت.

اعلام این تصمیم باعث برانگیخته شدن اعتراض جهانی و کوچ کاربران به اپلیکیشن‌های رقیب نظیر تلگرام و سیگنال شد. در نتیجه واتس‌اپ ناچار شد اجرای سیاست جدید را تا ماه می به تاخیر بیندازد و در این بین تلاش کند توضیح دهد این آپدیت به روی اشتراک‌گذاری پیام‌های کاربران با شرکت‌ها متمرکز شده و شامل پیام‌های خصوصی آنها نمی‌شود.

در هند که بزرگ‌ترین پایگاه کاربران واتس‌اپ به شمار می‌رود چند روز پس از اینکه وزارت فناوری هند از واتس‌اپ خواست این به‌روزرسانی را حذف کند، مدیران فیس‌بوک به پاسخگویی در برابر یک هیئت پارلمانی در خصوص لزوم انجام این تغییرات پرداختند.

واتس‌اپ در پست وبلاگ اعلام کرد دوباره به کاربران برای مرور و موافقت با آپدیت حریم خصوصی به منظور ادامه امکان استفاده آنها از این سرویس پیام‌رسان یادآوری خواهد کرد و همچنین اطلاعات بیشتری را برای پاسخگویی به نگرانی‌هایی که از سوی کاربران مطرح می شود، گنجانده است.

بر اساس گزارش رویترز، اعلام اخیر واتس‌اپ در حالی صورت گرفته که اقدام فیس‌بوک - شرکت مادر این پیام‌رسان – در مسدود کردن همه محتوای خبری در استرالیا با انتقاد گسترده سیاست‌مداران و ناشران جهانی روبرو شده است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا