غول‌های فناوری تسلیم استرالیا شدند
کد مطلب: 17572
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۲
 
شرکت‌های فناوری فیس‌بوک، گوگل، مایکروسافت، تیک‌تاک، توییتر و ردبابل اعلام کرده‌اند از قوانین تازه دولت استرالیا برای جلوگیری از نشر اخبار دروغ و جعلی تبعیت کرده و به مفاد آن پایبند خواهند بود.
غول‌های فناوری تسلیم استرالیا شدند
 
 
Share/Save/Bookmark
غول‌های فناوری فعال در استرالیا از موافقت با اجرای دستورالعمل‌های دولت این کشور با هدف مقابله با انتشار اخبار دروغ در فضای مجازی خبر داده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت‌های فناوری فیس‌بوک، گوگل، مایکروسافت، تیک‌تاک، توییتر و ردبابل اعلام کرده‌اند از قوانین تازه دولت استرالیا برای جلوگیری از نشر اخبار دروغ و جعلی تبعیت کرده و به مفاد آن پایبند خواهند بود.

قوانین یادشده توسط گروهی موسوم به صنعت دیجیتال یا دیجی در استرالیا تهیه شده که یک سازمان غیرانتفاعی مدافع حقوق فعالان صنعت دیجیتال در این کشور است. کار تدوین این قوانین از دسامبر سال ۲۰۱۹ آغاز شده است.

قوانین یادشده در هفت بخش تدوین شده‌اند که در آنها بر ضرورت رعایت آزادی بیان و نیز عدم پاک شدن محتوای منتشر شده در پلت‌فرم‌های مختلف (در صورت طرح ادعای نادرست بودن آن قبل از اثبات قانونی موضوع)، تاکید شده است.

رعایت حریم شخصی کاربران پلت‌فرم‌ها توسط مدیران و گردانندگان آنها و ضرورت مقابله با اخبار جعلی با رعایت امنیت و حریم شخصی کاربران اینترنت مساله دیگری است که در این قانون به آن پرداخته شده است. توانمندسازی کاربران نکته دیگری است که در این قانون به آن اشاره شده است.

بر همین اساس، پلت‌فرم‌ها باید به کاربران کمک کنند انتخاب‌های مناسبی برای دسترسی به محتوای رسانه‌ای دیجیتال انجام دهند تا کمتر در معرض اخبار و اطلاعات جعلی قرار بگیرند. حمایت از تحقیقات مستقل در مورد سیاست‌گذاری‌های پلت‌فرم‌ها و فرآیندهای تبلیغاتی نیز در این قانون پیش‌بینی شده است.

در انتهای این مجموعه قوانین، پلتفرم‌ها به کسب اطمینان از امنیت خدمات و محصولات خود و تلاش برای شناسایی حساب‌های کاربری مشکوک و خرابکار ملزم شده‌اند.
مرجع : خبرگزاری مهر