باج‌افزارها نخستین اولویت سایبری آمریکا شدند
کد مطلب: 17666
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳
 
وزیر امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد که مقابله با باج‌افزار، اولویت اصلی این کشور در زمینه امنیت سایبری خواهد بود.
باج‌افزارها نخستین  اولویت سایبری آمریکا شدند
 
 
Share/Save/Bookmark
وزیر امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد که مقابله با باج‌افزار، اولویت اصلی این کشور در زمینه امنیت سایبری خواهد بود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی آمریکا اظهار کرد: باج‌افزار به نوع برجسته فعالیت سایبری مخرب تبدیل شده و به عنوان یکی از چندین اولویت اصلی این وزارتخانه که باید در فضای آنلاین با آنها مقابله شود، رده‌بندی شده است.

وی گفت: بسیاری از عاملان باج‌افزارها در حوزه‌های قضایی که برخورد جدی با جرایم سایبری ندارند، فعالیت می‌کنند و وزارت امنیت داخلی آمریکا تلاش خواهد کرد دولت‌ها را به دلیل عدم استفاده کامل از اختیاراتشان برای متوقف کردن این مجرمان، پاسخگو کند. مایورکاس گفت: دولت نه  فقط به دنبال برخورد با توزیع‌کنندگان باج‌افزار است بلکه در تلاش است با بازارهای فروش باج‌افزارها مقابله کند.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر امنیت داخلی آمریکا در این باره صریح نبود اما یک مقام وزارت امنیت داخلی آمریکا گفت: اشاره وی به گروه‌هایی بوده که به خلافکاران سایبری کمک می‌کنند عملیات‌های مجرمانه خود را اجرا کنند.

در این بین، منابع آگاه خبر دادند گروهی از هکرها برند پوشاک مردانه گران‌قیمت بوجی میلانوی ایتالیا را هدف حمله باج‌افزاری قرار دادند. این شرکت تایید کرد که قربانی حمله سایبری بوده و تحقیقات درباره این واقعه در جریان است. با این حال سخنگوی بوجی میلانو گفت: تصور نمی‌رود این حمله تاثیر قابل توجهی داشته و این شرکت سرگرم همکاری با مقامات است.

گروه هکری به نام رگناروک در وبلاگ دارک‌وب خود اعلام کرد سرورهای بوجی میلانو را هدف قرار داده و حدود ۴۰ گیگابایت اطلاعات این شرکت شامل فایل‌های منابع انسانی نظیر اطلاعات حقوق را به سرقت برده است.

اف‌بی‌آی برآورد کرده که حداقل ۱۴۴.۳۵ میلیون دلار بیت کوین در فاصله سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ به عنوان باج به هکرها پرداخت شده است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا