حملات سایبری به شرکت‌های تجاری رو به افزایش است
کد مطلب: 17679
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۸
 
کارشناسان شرکت Positive Technologies درباره افزایش حملات سایبری به شرکت‌های تجاری هشدار دادند.
حملات سایبری به شرکت‌های تجاری رو به افزایش است
 
 
Share/Save/Bookmark
کارشناسان شرکت Positive Technologies درباره افزایش حملات سایبری به شرکت‌های تجاری هشدار دادند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، یافته‌های تحقیقات شرکت Positive Technologies نشان می‌دهد میزان حملات سایبری به شرکت‌های تجاری و مؤسسات پزشکی افزایش چشم‌گیری داشته است.

محققان این شرکت با بررسی تهدیدات اواخر سال ۲۰۲۰ به این نتیجه رسیده‌اند میزان حملات سایبری در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ به میزان ۳.۱ درصد افزایش‌ یافته و در مقایسه با دوره مشابه در سال ۲۰۱۹ رشد ۴۲.۲درصدی داشته است.

طبق گزارش این شرکت، میزان حملات به بخش تجارت ۵۶ درصد افزایش‌ یافته و به بیشترین میزان خود طی دو سال اخیر رسیده است. حدودا یک‌سوم حملات در این حوزه از سوی اپراتورهای باج‌افزاری انجام‌شده‌اند و در هر پنج حمله به شرکت‌های تجاری مهاجمان از وب اسکیمرهای جاسازی‌شده در سایت‌های هک شده فروشگاه‌ها بهره برده‌اند.

اواخر سال ۲۰۲۰ شرکت‌های داروسازی Fareva، Dr. Reddy's و Johnson & Johnson که در تولید و ارسال واکسن کووید ۱۹ فعالیت می‌کرده‌اند نیز در معرض حملات سایبری قرارگرفته‌اند. سال گذشته ۴۰ درصد از تمام ایمیل‌های فیشینگ با موضوع پاندمی مربوط به واکسن این ویروس بوده‌اند.

طی این مدت حملات باج‌افزاری ۵۶ درصد از کل حملات بدافزاری را تشکیل داده‌ است. بیشترین میزان حملات علیه مؤسسات دولتی (۱۹درصد)، پزشکی (۲۰ درصد) و شرکت‌های صنعتی (درصد) ثبت‌شده است. در لیست فعال‌ترین باج‌افزارهای سال نیز بدافزارهای Ryuk، REvil ،Clop ،Egregor و DoppelPaymer قرارگرفته‌اند.
مرجع : سایبربان