SWAN به‌عنوان جایگزین کوکی‌های وب گوگل معرفی شد
کد مطلب: 17688
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳
 
تبلیغ‌کنندگان دیجیتالی در تلاش برای وفق یافتن با محدودیت‌های جدید درخصوص نحوه استفاده آنلاین از اطلاعات شخصی کاربران، سیستمی را به‌عنوان جایگزین کوکی‌های وب گوگل معرفی کرده‌اند.
SWAN به‌عنوان جایگزین کوکی‌های وب گوگل معرفی شد
 
 
Share/Save/Bookmark
تبلیغ‌کنندگان دیجیتالی در تلاش برای وفق یافتن با محدودیت‌های جدید درخصوص نحوه استفاده آنلاین از اطلاعات شخصی کاربران، سیستمی را به‌عنوان جایگزین کوکی‌های وب گوگل معرفی کرده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گروهی از مدیران و وکلا یک سیستم شناسایی‌کننده ناشناس را معرفی کردند که به افراد اجازه می‌دهد تبلیغاتی را که در وب مشاهده می‌کنند به کنترل درآورند.

این فناوری، سوان (SWAN) نام دارد و مورد حمایت شرکت‌های فناوری نظیر پاب متیک، اوپن ایکس و زتا گلوبال کورپ قرار گرفته است. اکنون یک مهلت ۶۰ روزه برای نظرخواهی عمومی وجود دارد که طی آن بازاریابان، ناشران و سایرین در صنعت تبلیغات می‌توانند این سیستم را پیش از راه‌اندازی شدن آن در تابستان امتحان کنند.

گوگل سال گذشته با اعلام برنامه خود برای پایان دادن به کوکی‌های شخص ثالث که تبلیغات‌کنندگان از آنها برای ردیابی کاربران و بررسی عملکرد کمپین‌های بازاریابی دیجیتالی استفاده می‌کنند، صنعت تبلیغات را شوکه کرد. این اقدام از سوی رگولاتورهای ضد انحصارطلبی مورد بررسی قرار گرفت. به گفته جیمز روزوِل، یک کارآفرین فناوری که به تاسیس این پروژه در اوایل سال ۲۰۲۰ کمک کرد، حذف کوکی‌های شخص ثالث خلأیی را ایجاد می‌کند که فناوری سوان می‌تواند آن را پر کرده و به مشکلات مربوط به استفاده از اطلاعات برای تبلیغات پاسخگویی کند.

خود گوگل سیستمی با نام FLoC را به‌عنوان جایگزین کوکی‌های شخص ثالث معرفی کرده که کاربران را در گروه‌هایی قرار می‌دهد یا بر مبنای علایق مشترک دسته‌بندی می‌کند. کاربران می‌توانند خروج از چنین سیستمی را انتخاب کنند. براساس گزارش بلومبرگ، فناوری سوان عملکرد متفاوتی دارد. هنگامی که افراد برای نخستین بار وب‌سایتی را بازدید می‌کنند که در شبکه سوان قرار دارد، از آنها درخواست می‌شود با استفاده ناشران از سوان برای نشان دادن تبلیغات موافقت کنند.

تبلیغات شخصی‌سازی شده یک گزینه است اما الزامی نیست. گزینه کاربران در سامانه شبکه سوان ثبت شده و با سایر مشارکت‌کنندگان در سوان به اشتراک گذاشته می‌شود تا دسترسی افراد به محتوای آنلاین مختل نشود. افراد می‌توانند سلایق خودشان را هر زمان و در هر وب سایتی تغییر دهند و این تغییرات به‌طور اتوماتیک در همه سایت‌های شبکه سوان به‌روزرسانی خواهد شد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا