تماس صوتی و تصویری درجی‌میل ممکن می‌شود
کد مطلب: 18270
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶
 
به‌زودی جی‌میل این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که در این فضا، تماس صوتی و تصویری بگیرند.
تماس صوتی و تصویری درجی‌میل ممکن می‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
به‌زودی جی‌میل این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که تماس صوتی و تصویری بگیرند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گوگل به‌دنبال تبدیل کردن سرویس جی‌میل به‌یک ابزار کاربردی‌تر و فراتر از یک بستر ارسال پیام است. این شرکت به‌تازگی از آغاز عرضه به‌روزرسانی تازه‌ای خبر داد که با دریافت آن، کاربران می‌توانند از طریق گوگل‌میت با اپلیکیشن موبایلی جی‌میل تماس برقرار کنند. با این ویژگی، افراد می‌توانند در مواقعی که ارسال پیام‌ها با مشکل مواجه می‌شود، با همکاران یا مخاطبان خود ارتباط راحت‌تر و سریع‎تری برقرار کنند. گوگل می‌گوید این قابلیت جدید می‌تواند به‌عنوان چت‌های «ناگهانی» اداری در یک محیط کار هیبریدی که کارمندان از خانه امور را انجام می‌دهند، مفید باشد.

با این تغییرات جدید، شاهد بازطراحی جی‌میل خواهیم بود تا بتواند این فعالیت‌ها را در خود جای داد. از جمله این تغییرات می‌توان به‌اختصاص قابلیت Spaces برای صفحه این تماس‌ها و تغییر نام و توسعه کانال‌های چت‌روم به‌همراه جزئیات کامل برای نمایش پیام‌ها اشاره کرد. همچنین با این تغییرات، استفاده و کار با جی‌میل نیز بسیار راحت‌تر خواهد شد و کاربر می‌تواند به‌راحتی با قسمت‌های مختلفی همچون ایمیل، چت‌ها، Spaces و میت کار کند. ناگفته نماند که ابزارهای مربوط به‌ادمین‌ها و امنیت پلتفرم نیز توسعه خواهند یافت. یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های جدید، اضافه‌شدن گزینه‌ای است که به‌کاربر اجازه می‌دهد تا وضعیت خود را از میان حضور در محل کار، حضور مجازی یا آماده برای برقراری ارتباط از طریق گوگل‌میت انتخاب کند. گفته می‌شود که گوگل این روزها در حال توسعه اکوسیستم سخت‌افزار اپلیکیشن میت خود است.

این شرکت اخیرا از دو محصول به‌نام Series One Desk ۲۷ و Series One Board ۶.۴K پرده برداشت که برای استفاده راحت‌تر و کاربردی‌تر از گوگل‌میت در حین برقراری تماس‌های صوتی و تصویری طراحی شده‌اند. به‌گفته گوگل، کاربران شرکت‌ها این تغییرات را از حالا روی جی‌میل خود مشاهده خواهند کرد و قرار است در آینده نزدیک برای کاربران عادی جی‌میل نیز عرضه شود.
مرجع : آی‌تی ایران