مایکروسافت ۲۰ میلیارد دلار برای امنیت سایبری خرج می‌کند
کد مطلب: 18280
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱
 
مایکروسافت برای تقویت امنیت سایبری اقدام به سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری کرد.
مایکروسافت ۲۰ میلیارد دلار برای امنیت سایبری خرج می‌کند
 
 
Share/Save/Bookmark
مایکروسافت برای تقویت امنیت سایبری دست به سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری زد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت مایکروسافت اعلام کرد طی پنج سال آینده در بخش امنیت سایبری بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند که این رقم چهار برابر نسبت به سرمایه‌گذاری قبلی سالانه یک میلیارد دلار این شرکت برای حفاظت از خدمات سایبری بیتشر است.

این غول فناوری برخی از پرکاربردترین نرم‌افزارها را اداره می‌کند و همین مسئله محصولات مایکروسافت را به یکی از اهداف اصلی حملات سایبری تبدیل کرده است. مجرمان سایبری تمایل دارند هنگام حملات سایبری به بیشترین تعداد قربانیان ممکن ضربه بزنند و مایکروسافت با این سرمایه‌گذاری قصد دارد جلوی این اتفاق را بگیرد.

علاوه بر ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این زمینه، مایکروسافت همچنین اعلام کرد ۱۵۰ میلیون دلار خدمات فنی را نیز در اختیار دولت‌های فدرال، ایالتی و محلی می‌گذارد تا قابلیت‌های امنیتی خود را ارتقا دهند. این شرکت علاوه بر این اظهار داشت مشارکت خود را با دانشگاه‌های محلی و غیرانتفاعی افزایش می‌دهد تا برنامه‌های آموزش امنیت سایبری گسترش یابد.

ایالات متحده هم اکنون با کمبود گسترده متخصصان بخش امنیت سایبری مواجه شده است. با توجه به گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز CyberSeek که در اصل یک سازمان مشترک بین موسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا، انجمن صنعت پردازش‌های فناوری و انجمن فناوری‌های Burning Glass محسوب می‌شود، در حال حاضر بیش از ۴۶۴ هزار موقعیت شغلی بدون متخصص در بخش امنیت سایبری در آمریکا وجود دارد.
مرجع : همکاران سیستم