Olympus ژاپنی به دام BlackMatter افتاد
کد مطلب: 18285
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱
 
گروه باج‌افزاری BlackMatter در تازه‌ترین اقدام خود به شرکت ژاپنی الیمپوس، تولیدکننده ژاپنی دوربین و دستگاه‌های پزشکی، حمله کرده‌است.
Olympus ژاپنی به دام BlackMatter افتاد
 
 
Share/Save/Bookmark
گروه باج‌افزاری BlackMatter در تازه‌ترین اقدام خود به شرکت ژاپنی الیمپوس، تولیدکننده ژاپنی دوربین و دستگاه‌های پزشکی، حمله کرده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت Olympus (الیمپوس)، تولیدکننده ژاپنی دوربین و دستگاه‌های پزشکی، در بیانیه‌ای رسمی از هدف‌گیری سرورهای این شرکت توسط گروه باج‌افزاری BlackMatter خبر داد. این موضوع می‌تواند سیستم‌های کامپیوتر این شرکت را در خاورمیانه، اروپا و آفریقا مختل کند.

خبر خوب می‌تواند غیر فعال‌سازی کامپیوترهای آلوده و مسدودسازی انتشار این بدافزار توسط متخصصان داخلی الیمپوس باشد. اما خبر بد می‌تواند تحت تاثیر قرار گرفتن جدی برخی از سرورهای این شرکت و تعلیق هرگونه انتقال داده و بک‌آپ باشد.

مجمع متخخصصان سایبری Cybersecurity Insiders (سایبر سکیوریتی اینسایدرز) روز ۸ سپتامبر متوجه شد که الیمپوس مورد هدف بدافزار رمزنگاری فایل Black Matter قرار گرفته است که این گروه با انتشار پیامی از رمزنگاری شدن شبکه شرکت الیمپوس خبر داد.

این گروه  سابقه زیادی در هدف قرار دادن شرکت‌های آمریکایی دارد. آنها همچنین سوگند یاد کرده‌اند که هیچ‌گاه شرکت‌های فعال در حوزه مراقبت‌های درمانی، نفت و گاز، دفاعی، تاسیسات آبی و سازمان‌های غیرانتفاعی را مورد هدف سایبری قرار ندهند.

به گفته شرکت امنیتی امی‌سافت، این گروه از سال ۲۰۱۹ فعالیت دارد و تا کنون بیش از ۴۶ سازمان را مورد هدف سایبری قرار داده است.
مرجع : سایبربان