نقص فنی دسترسی به خدمات

بلک بری در خاورمیانه زمین گیر شد

خبرگزاری فارس , 17 تير 1391 ساعت 11:01

طی رزوهای گذشته کاربران خدمات گوشی های بلاک بری در بخش هایی از خاورمیانه نتوانسته اند از سرویس های مختلف آن استفاده کنند.


طی رزوهای گذشته کاربران خدمات گوشی های بلاک بری در بخش هایی از خاورمیانه نتوانسته اند از سرویس های مختلف آن استفاده کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)،این کاربران می گویند در دسترسی به سرویس های ایمیل و مسنجر بلاک بری با دشواری هایی مواجه بوده اند. علت دقیق این مساله اعلام نشده، اما به طور کلی به چالش های فنی شبکه بلاک بری به عنوان مشکل اصلی اشاره شده است.

تعدادی از اپراتورهای تلفن همراه در خاورمیانه به همین علت بیانیه هایی صادر کرده اند و از کاربرانشان به همین دلیل عذرخواهی کرده اند. تاخیر در ارسال و دریافت پیام های ایمیل و مسنجر طی روزهای گذشته در کشورهایی مانند امارات ادامه داشته است. مصر و عمان هم وجود چنین مشکلی را تایید کرده اند.

علاوه بر این ایجاد حساب های کاربری جدید، افزودن آدرس های تازه ایمیل، دسترسی به خدمات برخی سایت ها و ... هم با تاخیر مواجه شده یا به طور کلی ناممکن بوده است. شرکت کانادایی ریم سازنده گوشی های بلاک بری هم ضمن تایید این مساله می گوید در حال بررسی آن است و به زودی در این مورد بیانیه تفصیلی صادر خواهد کرد.


کد مطلب: 1911

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/1911/بلک-بری-خاورمیانه-زمین-گیر

افتانا
  http://www.aftana.ir