گروه نفوذگران Anonymous اعلام کرد:
اینترنت را از کار خواهیم انداخت
کد مطلب: 239
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۴۶
 
قانون جدید دفاع از حقوق مالیکت معنوی بر روی اینترنت یا SOPA که مخفف عبارت Stop On-line Piracy است، اختیارات زیادی را به مراجع قانونی دولت آمریکا می دهد تا مانع از انتشار مطالب کپی شده و تکثیر غیرمجاز فایل، موسیقی، تصویر و… بر روی اینترنت شود
اینترنت را از کار خواهیم انداخت
 
 
Share/Save/Bookmark
به گزارش افتانا از شبکه گستر، گروه نفوذگران “ناشناس” (Anonymous) با انتشار اطلاعیه ای، ضمن ابراز مخالفت و اعتراض خود به قانون جدید و سختگیرانه “حقوق مالکیت معنوی” (Copy Right) که در مجالس قانونگذاری آمریکا در حال تصویب است، ادعا کرده که در صورت اجرای این قانون جدید، اینترنت را فلج کرده و از کار خواهد انداخت!

قانون جدید دفاع از حقوق مالیکت معنوی بر روی اینترنت یا SOPA که مخفف عبارت Stop On-line Piracy است، اختیارات زیادی را به مراجع قانونی دولت آمریکا می دهد تا مانع از انتشار مطالب کپی شده و تکثیر غیرمجاز فایل، موسیقی، تصویر و… بر روی اینترنت شود. در این کار، تمام افراد و موسساتی هم که دخیل بوده اند، شریک جرم به حساب خواهند آمد. مثلاً به خاطر انتشار یک فایل موسیقی که به طور غیرمجاز تکثیر شده، علاوه بر تکثیر کننده آن فایل، شرکتی هم که خدمات میزبانی آن فایل را بر عهده دارد، شریک جرم شناخته می شود. قانون SOPA به مراجع قضایی آمریکا اجازه می دهد که علیه افراد و شرکت های غیر آمریکایی در هر نقطه از جهان، اعلام جرم کند.

مخالفان قانون SOPA معتقدند که این قانون برخلاف آزادی بیان است و باعث سانسور اینترنت می شود. همچنین این قانون بر عملکرد و درآمد شرکت های مرتبط با اینترنت تاثیر گذاشته و حتی میزان افراد شاغل در این شرکت ها را کاهش خواهد داد.

گروه نفوذگران “ناشناس” از هواداران و اعضای خود خواسته است که فعلاً با حمله به سایت های مرتبط با قانون SOPA و هواداران این قانون و گذاشتن پیام و هشدارهای خود بر روی این سایت ها، اعتراض خود را به گوش دست اندرکاران این قانون برسانند.

در پایان نیز این گروه تهدید کرده اند که اگر این قانون به مرحله اجرا برسد، امکانات و توانایی لازم را دارند تا شبکه اینترنت جهانی را دچار اختلال
کرده و آن را فلج کنند.