از ساعتی پیش:
وبگاه رسمی بورس اوراق بهادار تهران فعالیت خود را از سر گرفت
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 2706
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۲۱
 
این ها همه در حالی است که هنوز اطلاعیه رسمی از سوی این شرکت در خصوص مقدار اطلاعات به سرقت رفته و درجه اهمیت آنها منتشر نشده است
وبگاه رسمی بورس اوراق بهادار تهران فعالیت خود را از سر گرفت
 
 
Share/Save/Bookmark
وبگاه رسمی بورس اوراق بهادار تهران که  از عصر دیروز به علت حمله سایبری دچار اختلال شده بود فعالیت خود را از سر گرفت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت اطلاعات)، سایت irbourse.com (متعلق به شرکت بورس اوراق بهادار تهران) که در حمله هکری عصر دیروز صفحه نخست آن تغییر یافته و سپس از دسترس خارج شده، از ساعتی پیش فعالیت خود را از سر گرفته است.

براساس این گزارش، هکرهای سایت فوق که خود را از گروه ناشناس ها معرفی کرده اند، با تهدید به افشای اطلاعات شرکت های فعال در بورس تهران، یکی از بانک های بزرگ دولتی را نیز هدف بعدی حملات خود معرفی کرده اند.

این گزارش می افزاید، نفوذگران ناشناس با اعلام اینکه دیتابیس اطلاعات شرکت های بورسی در اختیار ایشان می باشد و این هک تنها با هدف نشان دادن بخشی از توانمندی ایشان بوده، گفته اند که پس از حمله بعدی به یک بانک دولتی، افشای دیتابیس مذکور در یک وبلاگ را در برنامه کاری خود دارند.

این ها همه در حالی است که هنوز اطلاعیه رسمی از سوی این شرکت در خصوص مقدار اطلاعات به سرقت رفته و درجه اهمیت آنها منتشر نشده است. همچنین خبرگزاری فارس نیز که این خبر را پوشش داده بود، بنابر دلایلی نا معلوم خبر فوق را از خروچی خود حذف کرده است.

گزارشی دیگر نیز حاکی از آن است که بخشی از اطلاعات به سرقت رفته توسط این گروه هکری تا این لحظه منتشر شده است. هنوز از صحت و سقم این گزارش اطلاعاتی در دست نیست

با این حال افتانا به محض دریافت اطلاعات جدید آنها را منتشر خواهد کرد.