ویندوز ۸ سوژه جدید هکرها
کد مطلب: 3886
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۳۰
 
این بدافزار پس از نفوذ به رایانه ها پیامی را در مورد در معرض خطر بودن سیستم های کاربران به نمایش گذاشته و از آنها می خواهد برای برطرف کردن مشکل یک برنامه ضدویروس قلابی را خریداری کنند.
ویندوز ۸ سوژه جدید هکرها
 
 
Share/Save/Bookmark
در حالی که مدت زمان چندانی از عرضه ویندوز ۸ نگذشته جنایتکاران آنلاین معدود کاربران این سیستم عامل را هدف قرار داده اند.

به گزارش افتانا(پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مؤسسه امنیتی ترند میکرو بدافزاری موسوم به TROJ_FAKEAV.EHM را شناسایی کرده که کاربران ویندوز ۸ را هدف قرار می دهد.

ترند میکرو همچنین از حملات پیشینگ از طریق ایمیل بر ضد ویندوز ۸ خبر داده است.

بدافزار مذکور از طرق برخی سایت های مشکوک و آلوده منتشر می شود. این بدافزار پس از نفوذ به رایانه ها پیامی را در مورد در معرض خطر بودن سیستم های کاربران به نمایش گذاشته و از آنها می خواهد برای برطرف کردن مشکل یک برنامه ضدویروس قلابی را خریداری کنند.

در جریان حمله پیشینگ هم کاربران به یک صفحه اینترنتی که توسط هکرها طراحی شده هدایت می شوند. این صفحه ظاهراً برای دانلود برخی برنامه های مرتبط با ویندوز ۸ طراحی شده و از کاربران خواسته شده برای دسترسی به محتوای یاد شده اطلاعات خصوصی خود مانند آدرس ایمیل و کلمه عبورشان را وارد کنند.

کارشناسان امنیتی معتقدند طی هفته‌ها و ماه‌های آینده همزمان با افزایش تعداد کاربران ویندوز ۸، میزان بدافزارهای طراحی شده برای سوءاستفاده از این سیستم عامل هم بیشتر خواهد شد.
مرجع : خبرگزاری فارس