کشف بد افزار جدید توسط کسپرسکی و crysys labs
کد مطلب: 5080
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۳۰
 
دو شرکت امنیتی از شناسایی بدافزار تازه‌ای خبر داده‌اند که از مشکلات برنامه‌های جاوا و مرورگر اینترنتی IE۸ سوءاستفاده می‌کند.
کشف بد افزار جدید توسط کسپرسکی و crysys labs
 
 
Share/Save/Bookmark
دو شرکت امنیتی از شناسایی بدافزار تازه‌ای خبر داده‌اند که از مشکلات برنامه‌های جاوا و مرورگر اینترنتی IE8 سوءاستفاده می‌کند. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بدافزار مینی دوک توسط شرکت های امنیتی کسپرسکی و Crysys Labs شناسایی شده و رفتار سرورهای فرمان و کنترل آن تحت بررسی این شرکت ها قرار گرفته است.

مینی دوک می تواند به رایانه های مجهز به برنامه جاوا که وصله‌های امنیتی تازه بر روی آنها نصب نشده باشد، حمله کند. این بدافزار بدین منظور از یک کیت نفوذ موسوم به Metasploit استفاده می کند. یکی از امکانات این بدافزار از کار انداختن ضدویروس ها و برنامه های امنیتی رایانه های مختلف است و لذا کشف آن نیز کار چندان ساده ای نیست.

همچنین کاربرانی که وصله های امنیتی گذشته مایکروسافت برای مرورگر IE8 را نصب نکرده باشند در معرض آلودگی قرار دارند. برخی از این وصله ها مربوط به دسامبر سال ۲۰۱۲ هستند.

این بدافزار نهادهای دولتی، زیرساخت های کلیدی و ... را در کشورهایی همچون اوکراین، بلژیک، پرتغال، رومانی، جمهوری چک، ایرلند و انگلستان مورد هدف قرار می دهد.

کارشناسان امنیتی به کاربران توصیه کرده اند تمامی وصله های برنامه های جاوا و همین طور مرورگر اینترنتی IE۸ را نصب کنند تا از مشکل آفرینی این بدافزار در امان بمانند
مرجع : خبرگزاری فارس