نظر
۱
 
این اندروید محبوب
سرقت عکس‌های کاربران توسط نرم‌افزار اندروید
کد مطلب: 582
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۲۸
 
پیش از این مشکل مشابهی در سیستم عامل iOS اپل شناسایی شده بود که باعث سرقت عکس ها و اطلاعات کاربران این سیستم عامل هم می شد. اما اپل مدتی است که این مشکل را برطرف کرده است
سرقت عکس‌های کاربران توسط نرم‌افزار اندروید
 
 
Share/Save/Bookmark
متخصصان امنیتی در مورد یک نرم افزار جاسوس که بدون اجازه کاربران عکس های گرفته شده آنان را برای اشخاص دیگر ارسال می کند هشدار دادند.

به گزارش افتانا، این برنامه کاربردی که برای گوشی های مجهز به سیستم عامل آندروید طراحی شده بعد از نصب با یافتن عکس های موجود بر روی گوشی کاربر همه آنها به سروری از قبل مشخص شده ارسال می کند.

این امر نشان می دهد سیستم عامل آندروید گوگل علیرغم تمامی ادعاها از امنیت کافی برخوردار نیست و گوگل در زمینه رفع حفره های امنیتی و اسیب پذیری این سیستم عامل کوتاهی کرده است.

صاحب نظران می گویند طراحان این برنامه از ضعفی در سیستم عامل آندروید در زمینه اعطای اجازه به برنامه های ثالث برای کپی کردن اطلاعات شخصی کاربران سوءاستفاده می کند. علیرغم اینکه جزییات این آسیب پذیری به اطلاع مدیران گوگل رسیده آنها هنوز برای رفع آن اقدام جدی نکرده اند.

پیش از این مشکل مشابهی در سیستم عامل iOS اپل شناسایی شده بود که باعث سرقت عکس ها و اطلاعات کاربران این سیستم عامل هم می شد. اما اپل مدتی است که این مشکل را برطرف کرده است.
 


 
ناشناس
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۵:۰۸:۰۵
سلام
یه سوال دارم ایا گوشی غیر اندروید یعنی گوشی ساده که بلوتوث داره هم هک میشه؟
 
نام :
تلفن همراه :
آدرس ايميل :