حضور مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي در نمايشگاه سبيت ۲۰۱۲
کد مطلب: 621
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۵۳
 
مدير نمايشگاه‌هاي بين‌المللي مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي از چهاردهمين حضور مرکز نور در نمايشگاه بين‌المللي سبيت در آلمان خبر داد.
حضور مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي در نمايشگاه سبيت ۲۰۱۲
 
 
Share/Save/Bookmark
مدير نمايشگاه‌هاي بين‌المللي مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي از چهاردهمين حضور مرکز نور در نمايشگاه بين‌المللي سبيت در آلمان خبر داد.

به گزارش افتانا، عليرضا احمدلو اظهار كرد: با توجه برپايي بيست و ششمين نمايشگاه IT و صنعت ارتباطات در جهان (سبيت)، مرکز نور چهاردهمين حضورش را پشت سر خواهد گذاشت. سـبيت، پيشروترين رويداد جهاني در زمينه IT ، ICT و دنياي ديجيتال است که همه ساله با حضور فعالان علوم رايانه، ارتباطات و مخابرات در شهر هانوفر آلمان برگزار می گردد.

وي با بيان اينکه در اين دوره کشور برزيل ميهمان ويژه نمايشگاه سبيت ۲۰۱۲ انتخاب شده است، بيان كرد: مرکز نور در اين رويداد بين‌المللي با هدف کسب تجربه، آشنايي با آخرين دستاوردهاي رايانه‌اي و تکنولوژي روز دنيا و برگزاري نشست‌هاي تخصصي حضور پيدا کرده است.

مدير نمايشگاه‌هاي خارجي مرکز نور اظهار كرد: اعتلاي نام ايران به عنوان کشوري که داراي فناوري روز بوده و به‌کارگيري اين فناوري در حوزه علوم ديني، همچنين تحقق اهداف سند چشم‌انداز کشور مبني بر حرکت در مسير علم و فناوري و معرفي آن به دنيا از جمله ديگر اهداف حضور در نمايشگاه‌هاي خارجي به‌ويژه سبيت به شمار آيد.

وي سبيت را بزرگ‌ترين رويداد نمايشگاهي قاره اروپا در عرصه فناوري ذکر کرد و افزود: اين رويداد همه ساله در اواخر بهمن و اوايل اسفندماه با حضور شرکت‌هاي صاحب نام بين‌المللي برگزار مي‌شود.

احمدلو با بيان اينکه نخستين حضور مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي به سال ۱۹۹۲ برمي‌گردد، خاطرنشان کرد: سبيت نخستين بار در ۱۲ مارچ ۱۹۸۶ گشايش يافت بطوري‌که نام اختصاري آن از نام آلماني پايگاه تکنولوژي اطلاعات و مشاغل (Centrum für Büro und Informationstechnik) گرفته شده است.

وي گفت: نمايشگاه سبيت ۲۰۱۲ آلمان از روز سه‌شنبه، ششم لغايت دهم مارس براي بازديد علاقه‌مندان داير خواهد بود.

سـبيت، پيشروترين رويداد جهاني در زمينه IT ، ICT و دنياي ديجيتال است که همه ساله با حضور فعالان علوم رايانه، ارتباطات و مخابرات در شهر هانوفر آلمان برگزار مي‌شود و تنها در سال ۲۰۱۱ ميلادي ۴۲۰۰ شرکت‌کننده از ۷۰ کشور دنيا از جمله ايران، دستاوردهاي خود در حوزه فناوري اطلاعات را به معرض نمايش گذاشته‌اند.