نظر
۱
 
نخستین شبکه اجتماعی بومی مختص به فناوری اطلاعات کشور راه اندازی شد
کد مطلب: 6775
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۰
 
به همت یک مبتکر جوان ایرانی در فضای وب، اولین شبکه اجتماعی مجازی که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کند رونمایی شد.
نخستین شبکه اجتماعی بومی مختص به فناوری اطلاعات کشور راه اندازی شد
 
 
Share/Save/Bookmark
به همت یک مبتکر جوان ایرانی در فضای وب، اولین شبکه اجتماعی مجازی که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کند رونمایی شد. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، در دنياي امروز وجود ارتباط و تبادل افکار، نظريات، دانش و اطلاعات از جمله نيازهاي انکار ناپذير انسانها مي باشد. در این میان فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از حوزه های مهم کشور است که بیشتر از همه در آن نیاز به اشتراک گزاری و تبادل داده در آن احساس می شود. 

شبکه اجتماعی کینگ آی تی با در نظر گرفتن این نیاز زمینه اشتراک گزاری اطلاعات و تبادل داده در این حوزه را فراهم کرده است. 

مهدی حسنخانی مدیر و طراح ۱۸ ساله این سامانه گفت: کینگ آی تی یک جامعه کاربری مجازی با محوریت موضوعات مرتبط با فناوری اطلاعات، نرم افزار ، سخت افزار و سایر موضوعات مرتبط با این حوزه است و هدف اصلی اشتراک گزاری اطلاعات و آشنایی بیشتر فارسی ‌زبانان با مقولات فوق و افزایش سطح علمی و فنی کاربران فارسی زبان می‌باشد. 

تولید محتوا در کینگ آی تی در قالب پرسش و پاسخ شکل میگیرد و اگر نیاز به طرح مطلبی به جز پرسش و پاسخ باشد در قالب یک نوشته ویکی منتشر می شود. 

وی در ادامه گفت: امروزه پرسش و پاسخ و نشر دیجیتال به شکل ویکی یک راه جدید برای به اشتراک گزاری اطلاعات می‌باشد و سایت " کینگ آی تی " با هدف ایجاد یک محیط مختص فناوری اطلاعات برای به اشتراک گزاری دانش کاربران و انتقال تجربیات آنها به سایر کاربران راه‌اندازی شده است.
 
در کینگ آی تی خود کاربران در مدیریت محتوا نقش مستقیم خواهند داشت، هر چه بیشتر تلاش کنید و امتیاز بیشتری در سایت کسب کنید امکانات مدیریتی بیشتری به شما تعلق می‌گیرد. به واسطه ی این قابلیت ها محتوا در سایت توسط سایر اعضا می تواند ویرایش و تغییر داده شود مانند جامعه ی کاربری ویکی پدیا و این کار باعث می‌شود مطالب موجود در سایت همیشه به روز نگه‌داشته شوند حتی زمانی که نویسنده ‌ی اصلی آن حاضر نباشد. 

اگر میزبانی باشد که این محتوا را در قالب مناسبی جمع آوری کرده باشد ، مسلماً بهتر از جستجو در وب می‌تواند مفید باشد. 

حسنخانی در ادامه اظهار داشت: هم چنین یکی از قابلیت های مهم کینگ آی تی که آن را نسبت به سایر شبکه های اجتماعی متمایز می‌کند امکان عضویت در آن به وسیله اکانت هایی که کاربر در سایر سرویس دهنده های رایج دارد می باشد. 

او گفت: اگر شما اکانتی در گوگل،یاهو یا فیس بوک داشته باشید در واقع عضو کیگ آی تی هم هستید. کلمه عبور شما بین خودتان و سرویس دهنده مورد نظر مثلا گوگل محرمانه باقی می ماند و شما لازم نیست برای عضویت در کینگ آی تی یک نام کاربری و کلمه عبور دیگر را به خاطر بسپارید.
 
این فناوری به وجود آمده تا نیاز به داشتن چندین نام کاربری برای سایت های مختلف را مرتفع کند و به شما اجازه می دهد با استفاده از اکانتی که در یک سایت دارید بتوانید به سایت های متفاوتی وارد شوید بدون اینکه نیاز به ثبت نام دوباره در آن سایت ها را داشته باشید. 

برای هر کاربر در کینگ آی تی، یک پروفایل شامل مشخصات ، آخرین فعالیت های صورت گرفته و امتیازات و ..... اختصاص داده می‌شود. که پل ارتباطی با دیگر کاربران کینگ آی تی نیز خواهد بود.
 
علاقه مندان برای استفاده از امکانات این سرویس و کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آن می توانند به نشانی kingit.ir مراجعه کنند.
 


 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۱۶:۲۰:۲۱
این سایت بر پایه‌ی اسکریپت question2answer بنا شده است و تمام ویژگیهای ذکر شده در خود اسکریپت وجود دارد و توسط این فرد استفاده شده است نه طراحی!!!!
http://www.question2answer.org