رايانش ابري موجب صرفه جويي هزينه هاي آي تي سازمان ها مي شود
کد مطلب: 7145
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۰
 
بنا بر سنجش اخیر مؤسسۀ خدمات آی­تی كاپیتا (Capita) سازمان­ها از كارایی، هزینه­های پایین، و انعطاف حاصل از كاربرد فناوری ابری سود می­برند.
رايانش ابري موجب صرفه جويي هزينه هاي آي تي سازمان ها مي شود
 
 
Share/Save/Bookmark
بنا بر سنجش اخیر مؤسسۀ خدمات آی­تی كاپیتا (Capita) سازمان­ها از كارایی، هزینه­های پایین، و انعطاف حاصل از كاربرد فناوری ابری سود می­برند. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سازمان­هایی كه رایانش ابری را به طور كامل به كار می­برند، فارغ از این كه مبنای اندازه­گیری درصدِ درآمد باشد یا كاربر منفرد- به طور متوسط ۱۵ درصد در هزینه­های آی­تی صرفه­­جویی می­كنند.

تحلیل دقیق­تر تركیب هزینه­های صرف­شده توسط پاسخگویان نشان می­دهد كه صرفه­جویی مذكور فقط حاصل كاهش هزینه­های صرف شده در مركز داده نیست بلكه هزینۀ پرسنل آی­تی را نیز در بر می­گیرد.

سازمان­های كاربر فناوری ابری كه در این سنجش شركت كرده­اند شامل دو شركت تولیدكننده، یك سازمان­ فعال در حوزۀ علوم حیاتی، یك توزیع­كنندۀ عمده، یك تلفیق­گر سیستم­ها، و یك فراهم­كنندۀ محتوای آنلاین بوده­اند.

این تحقیق اطلاعاتی نیز در مورد صنایع مرتبط، بزرگی و نوع سیستم ابری مورد استفادۀ پاسخگویان عرضه می­كند.

این گزارش جز صرفه­جویی در هزینه­ها، به دیگر فواید راهبردی رایانش ابری نیز اشاره می­كند.

علاوه بر این، گزارش مذكور به رهبران آی­تی و صاحبان مشاغل برای ایجاد نقشۀ راه جهت گذرِ كامل به فناوری ابری توصیه­هایی می­كند. گزارش مذكور را می­توانید از وب­سایت كامپیوتر اكونومیكز خریداری كنید.

پاسخگویان این سنجش از خدمات سرویس­دهندگان متعددی استفاده می­كنند و درآمد خود را بین ۵۰ تا ۵۵۰ میلیون در سال و تعداد كاركنان­شان را بین ۱۳۵ تا ۸۶۰ اعلام كردند.

این تحقیق همچنین معیارهای پاسخگویان را برای صرف هزینه در حوزۀ آی­تی با استانداردهای كامپیوتر اكونومیكز مقایسه می­كند، صرفه­جویی­های حاصل از هر یك را مستندسازی می­كند، تغییرات هزینه­های صرف­شدۀ آنان را برای كارهایی با ارزش تجاری بالا تحلیل می­كند، و به طور اجمالی به موضوع تمركز بر ابتكارات به جای حمایت مستمر می­پردازد.

بنا بر سنجشی كه مؤسسۀ خدمات آی­تی كاپیتا انجام داده، رایانش ابری هم­اكنون یكی از عوامل مؤثر در ابتكارات در كار شركت­ها تلقی می­شود و سازمان­ها از كارایی، هزینه­های پایین، و انعطاف حاصل از كاربرد فناوری ابری سود می­برند.

سنجش بر روی ۳۵ مسئول ارشد اطلاعات و رهبر آی­تی در ۱۰ بازار آشكار كرده است كه تقریباً دوسوم (۶۱ درصد) آنان معتقدند كه ابتكارات و مهارت تجاری از طریق آی­تی در سازمان­شان اهمیت بیش­تری یافته است و هم­اكنون یكی از اولویت­های آن­هاست.

بخش اعظم پاسخگویان به كاربرد فناوری ابری روی آورده­اند یا در شرف آغاز استفاده از آن­اند. این امر از نظر آنان به دو دلیل در افزایش ابتكارات تأثیر كلیدی دارد: ۱) ساده­سازی: فناوری ابری موجب ساده شدن امور عملیاتی، به ویژه در بخش­های كسب­وكار می­شود، ۲) انعطاف: كه با تكامل خدمات تأمین­كنندگان فناوری ابری حاصل می­شود زیرا این گروه می­توانند با افزایش كار خود، در قیمت­ها و خدمات ارائه­شده­شان انعطاف بیش­تری نشان دهند.

پیتر هندز، مدیر اجرایی كاپیتا می­گوید: "سازمان­هایی كه ما با آن­ها كار می­كنیم، به طور روزافزونی از آی­تی به منزلۀ راهی برای ابتكار استفاده می­كنند. فناوری ابری این فرایند را آسان می­كند، و به شركت­ها اجازۀ آن را می­دهد كه كارایی خود را، با ارائۀ نرم­افزارهای كاربردی مطمئن، افزایش دهند.
مرجع : سازمان فناوری اطلاعات