پـاندا، حرف اول در امنيت بر مبناي رايانش ابري
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 7278
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۰
 
شرکت ايمن رايانه پندار با برند خوشنام پاندا، سال هاست که در مورد بازار امنيت فناوري اطلاعات کشور مشغول به فعاليت است. پاندا از نخستين شرکت هايي است که در زمينه امنيت بر مبناي رايانش ابري محصولات خود را ارائه نمود. رضا پرسته، مدير فروش شرکت در اين خصوص تويحات بيشتري ارائه نموده است.
پـاندا، حرف اول در امنيت بر مبناي رايانش ابري
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت ايمن رايانه پندار با برند خوشنام پاندا، سال هاست که در مورد بازار امنيت فناوري اطلاعات کشور مشغول به فعاليت است. پاندا از نخستين شرکت هايي است که در زمينه امنيت بر مبناي رايانش ابري محصولات خود را ارائه نمود.
رضا پرسته، مدير فروش شرکت در اين خصوص توضيحات بيشتري ارائه نموده است.

لطفا شرکت ايمن رايانه پندار را معرفي و مختصري از تاريخچه فعاليت هاي شرکت را بيان نماييد؟
ايمن رايانه پندار در سال ۱۳۷۷ با هدف فعاليت تخصصي در زمينه امنيت اطلاعات و ارتباطات تأسيس گرديد. از همان ابتدا نيز همکاري خود را به صورت انحصاري با يکي از غول هاي امنيت فناوري يعني شرکت PANDA Security آغاز نمود. در اين سال ها نيز افتخار خدمت رساني به بسياري از بانک ها، وزارتخانه
در خصوص سهم بازار هرچند آمار دقيقي در ايران وجود ندارد وليکن برآورد ما با توجه به آمار فروش و حجم مشتريانمان اين است که در حدود ۱۵% بازار را در اختيار داريم.
ها و شرکت هاي دولتي و خصوصي را داشته و داريم.

در حال حاضر روي چه سبد محصولاتي مشغول به فعاليت هستيد؟
همان گونه که اشاره شد، ما به صورت تخصصي روي سبد جامع محصولات PANDA فعاليت مي کنيم.
- ضدويروس هاي نگارش خانگي
- ضد ويروس هاي تحت شبکه
PANDA Cloud Office Protection
PANDA Security for Enterprise
- نرم افزار مديريت، مانيتورينگ و پشتيباني شبکه
PANDA Cloud SystemManagement
- سخت افزار مديريت يکپارچه تهديدات
PANDA UTM e-Series 

آيا امسال فعاليت جديدي به حوزه کاري شرکت وارد شده است؟ آيا با برند جديدي کار مي کنيد و علت انتخاب آن برند چه بوده است؟
امسال محصول PCSM که قابليت مانيتورينگ، مديريت و پشتيباني شبکه را به مديران شبکه ها مي دهد به محصولاتمان افزوده گرديده که البته تحت برند PANDA مي باشد. ما به صورت تخصصي در زمينه امنيت فعاليت مي کنيم و تمايلي به ورود به حوزه هاي ديگر نداريم.

محصولات پاندا بيش از يک دهه است که در بازار ايران حضور دارند. آيا فکر مي کنيد در طي اين مدت مشتريان وفاداري يافته ايد؟ فکر ميکنيد چه سهمي از بازار در اختيار اين برند قراردارد؟
شرکت ها و سازمان ها در صورتي وفادار خواهند بود که محصولات خوب را در کنار خدمات خوب دريافت نمايند. در کيفيت محصولات PANDA ترديدي وجود ندارد، سياست ما نيز تاکنون بر ارائه خدمات فني و پشتيباني برتر به مشتريان بوده، پس بديهي است که مشتريان وفادار بسياري در کنارمان باشند. اما در خصوص سهم بازار هرچند آمار دقيقي در ايران وجود ندارد وليکن برآورد ما با توجه به آمار فروش و
با توجه به سطح فعلي فن آوري اطلاعات در کشور نياز به محصولات خارجي کماکان وجود دارد. ليکن ما دغدغه هاي دولت را در بعد امنيت ملي درک مي کنيم و ضمن تأييد عمده اين نگراني ها، آمادگي خود را براي انتقال تکنولوژي به کشور در جهت بومي سازي محصولات امنيتي اعلام مي داريم.
حجم مشتريانمان اين است که در حدود ۱۵% بازار را در اختيار داريم.

پاندا در طي چندين سال فعاليت، هيچ گاه کانال توزيع گسترده اي نداشته است. اين سياست کاري را چگونه ارزيابي ميکنيد؟
قطعا داشتن کانال توزيع به گسترده شدن کاربرد محصول کمک شاياني خواهدکرد.
عمده فروش اين شرکت از طريق معرفي و تبليغات کلامي مشتريانمان صورت مي گيرد که باعث افتخار ماست و ما مي پذيريم که کانال فروش مناسبي نداشته ايم. هرچند در سال ۹۲ توانسته ايم زنجيره فروشگاهي نسبتاً منسجمي را سازماندهي کنيم، ليکن شرکت به شدت خواهان توسعه همکاري خود با شرکت هاي توزيع کننده به خصوص در زمينه محصولات ضدويروس هاي تحت شبکه و ابري است و از همين طريق نيز آمادگي خود را براي همکاري با کليه شرکت هاي فعال در حوزه فناوري اطلاعات اعلام می کنیم.

ارزش افزوده پاندا براي مشتريان چيست؟
عمده محصولات PANDA بر پايه تکنولوژي ابر ارائه مي گردد. به همين لحاظ محصولات پاندا تأثير منفي بسيار ناچيزي روي سيستم ها مي گذارند. سبکي محصولات پاندا نياز سازمان ها را براي ارتقاء سخت افزارهايشان به شدت کاهش مي دهد. ضمن اينکه هزينه پشتيباني اين محصولات نيز بسيار کمتر است. اين مهم موجب کاهش هزينه هاي جانبي خريد اين محصولات مي گردد. قيمت محصولات پاندا نيز با وجود کيفيت خوب، بسيار مناسب است. مشتريان ما عمده نيازهاي امنيتي شان را از خود ما تهيه مي کنند. چراکه سبد نسبتاً کاملي را در اختيارشان قرار داده ايم. کيفيت بالاي خدمات ما نيز از امتيازات ارزشمندي است که مشتريان را به سمت ما سوق مي دهد.

آيا تأکيد دولت بر استفاده از راهکارهاي بومي امنيت اطلاعات، تأثيري در شکل دهي بازار خدمات و محصولات امنيت داشته است؟
با توجه به سطح فعلي فن آوري اطلاعات در کشور نياز به محصولات خارجي کماکان وجود دارد. ليکن ما دغدغه هاي دولت را در بعد امنيت ملي درک مي کنيم و ضمن تأييد عمده اين نگراني ها، آمادگي خود را براي انتقال تکنولوژي به کشور در جهت بومي سازي محصولات امنيتي اعلام مي داريم.