گفت و گو با حسين عطرسايي مدير عامل شرکت دانيار
دانیار، متخصص در شبکه های زیرساختی و دیتاسنتر
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 7285
تاریخ انتشار : شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۰
 
تيم حرفه اي دانيار با تجربه در رده تجارت بين المللي و پشتيباني فني، نيازها و درخواست هاي متفاوت را در اين بازار مرتباً شناسايي نموده و آمادگي خود را براي پياده سازي يک خريد بهتر و يا ارايه خدماتي متناسب با اصول متعارف حرفه اي بازار حفظ مي نمايد
دانیار، متخصص در شبکه های زیرساختی و دیتاسنتر
 
 
Share/Save/Bookmark
تيم حرفه اي دانيار با تجربه در رده تجارت بين المللي و پشتيباني فني، نيازها و درخواست هاي متفاوت را در اين بازار مرتباً شناسايي نموده و آمادگي خود را براي پياده سازي يک خريد بهتر و يا ارايه خدماتي متناسب با اصول متعارف حرفه اي بازار حفظ مي نمايد.

لطفا شرکت دانیار را معرفی و مختصری از تاریخچه فعالیت های شرکت را بیان نمایید؟
شرکت دانيار در سال ۱۳۹۱ با هدف ارايه مشاوره، خدمات طراحي، تأمين نيازهاي پسيو ديتاسنترها و زيرساخت شبکه هاي صنعتي و اداري و از سوي ديگر تامين نيازهاي اکتيو شبکه هاي انتقال و دسترسي مبتني بر مس و فيبر نوري حرفه اي تأسيس گرديد.

بيش از هفده سال سابقه تخصصي فني و بازرگاني بين المللي و بازاريابي داخلي تيم دانيار و حضور در بازار عمومي اين گونه تجهيزات و پروژه هاي کوچک و بزرگ کشور متضمن فعاليت اين شرکت است.

در حال حاضر روی چه سبد محصولاتی مشغول به فعالیت هستید؟
در بخش پسيو با دو برند پسيو Leviton به عنوان يکي از برترين توليدکنندگان محصولات مناسب در پروژه هاي ديتا سنتر و کابلکشي ساخت يافته
در بخش پسيو با دو برند پسيو Leviton به عنوان يکي از برترين توليدکنندگان محصولات مناسب در پروژه هاي ديتا سنتر و کابلکشي ساخت يافته در حد عالي و Premium-Line جهت تأمين نياز پروژه هاي صنعتي و اداري شاخص فعاليت دانيار هستند فعاليت مي نماييم.
در حد عالي و Premium-Line جهت تأمين نياز پروژه هاي صنعتي و اداري شاخص فعاليت دانيار هستند فعاليت مي نماييم.

البته در کنار اين دو برند محصولاتي را از کمپاني هاي معتبر ديگر از جمله Hubbel، Corning و Supperior essex به تناسب درخواست مشتريان و شرايط ويژه از سوي دانيار ارائه مي شوند.

در زمينه محصولات اکتيو شبکه نيز محصولات کمپاني CTC تايوان را که در رده هاي مختلف، سوئيچ و مديا کانورتور، محصولات صنعتي، انواع Dslam و انواع راه کارهاي انتقال اطلاعات بر بستر زوج سيم مسي و فيبرنوري مي باشد ارائه مي شود، که با توجه به زير ساخت مخابراتي کشور و فعاليت اپراتورهاي مختلف مخابراتي، روز به روز با اقبال بيشتري از سوي مشتريان مواجه مي شوند.

محصولات VoIP و Wireless نيز از جمله کالاهاي موجود در سبد محصولات دانيار است.

آیا امسال فعالیت جدیدی به حوزه کاری شرکت وارد شده است؟ آیا با برند جدیدی کار می کنید و علت انتخاب آن برند چه بوده است؟
با توجه به عمر شرکت و پهنه محصولات به نظر مي رسد که فعلاً نيازي به ورود برندهاي جديد نداريم. بدين ترتيب اکنون پس از تکميل سبد کالا، تمرکزمان را بر اطلاع رساني بيش از پيش به مشتريان و شبکه همکاران معطوف کرده ايم. در ماه هاي پيش رو ارايه راه کارهاي جامع ديتاسنتر و شبکه هاي زيرساختي متناسب با نياز کارفرمايان تا سرعت ۱۰۰Gbps و برابر با آخرين استانداردها مبتني بر تجربيات حاصل در پروژه هاي اخير را در دستور کار قرار دارد.

رويکرد اين شرکت در تأمين نياز به محصولات انتقال اطلاعات در گستره وسيع جغرافيايي قابليتي است که فضاي جديد فعاليت در حوزه مخابرات مبتني بر IP را از طريق به کارگيري تيمي متخصص و با تجربه فراهم نموده است.

چرا شرکت ها به جای ارائه راه حل solution همچنان به دنبال فروش box به مشتریان هستند؟
اجازه دهيد تقاضاي بازار و پروژه ها را به دو بخش Enterprise و SMB/Media تقسيم کنيم. در ساليان گذشته شرکت ها فعاليت زيادي در جهت معرفي فن آوري ها و محصولات در بازار Media و SMB داشته اند به گونه اي که هم اکنون شاهد قوام و دوامي در بين شرکت هاي ارايه کننده محصولات و همچنين مخاطبين آنان در بازار هستيم، بنابراين بديهي است که به طور اعم فروش
بيش از هفده سال سابقه تخصصي فني و بازرگاني بين المللي و بازاريابي داخلي تيم دانيار و حضور در بازار عمومي اين گونه تجهيزات و پروژه هاي کوچک و بزرگ کشور متضمن فعاليت اين شرکت است.
Box يا همان محصول بجاي راه کار کفايت کند و معرفي قابليت هاي محصول و جانمايي و کاربرد آن در شبکه ضرورت ندارد.

وليکن در بخش پروژه ها و بازار Enterprise است که کماکان ارايه راهکار حرف اول را مي زند و شرط لازم براي حضور يک شرکت در پروژه هاي بزرگ است.

بديهي است توانايي ارايه انواع خدمات مشاوره و طراحي با تکيه بر تجربه اجراي پروژه هاي قبلي و آخرين متدها و استانداردهاي روز دنيا که در محصولات کمپاني هاي معتبر توليدکننده بارز گرديده جزء لاينفک شناسايي Solution Provider و انتخاب صحيح برند و کالا باشد.

بنابراين شرکت هايي مانند دانيار که تعداد آنها کم نيست هنوز بر اين امر متمرکز هستند و با آموزش دورهاي پرسنل خود در داخل و خارج از کشور و اخذ گواهينامه هاي معتبر بين المللي، توان علمي و بازرگاني خود را متناسب با نيازهاي فني پروژه هاي کشور به روز مي نمايند.

ارزش افزوده دانیار برای مشتریان چیست؟
تيم حرفه اي دانيار با تجربه در رده تجارت بين المللي و پشتيباني فني، نيازها و درخواست هاي متفاوت را در اين بازار مرتباً شناسايي نموده و آمادگي خود را براي پياده سازي يک خريد بهتر و يا ارايه خدماتي متناسب با اصول متعارف حرف هاي بازار حفظ مي نمايد و در تلاش است جايگاه خود را با سرمايه گذاري، زمان بندي، موجودي کالا و تأمين کالاي خاص هر پروژه به عنوان يک تأمين کننده مطمئن حفظ کند.

همراهي مخاطبين از لحظه دريافت اطلاعات تا حصول نتيجه نهايي به همراه موارد کليدي زير از اهم اصول راهبردي در حفظ مشتريان و شبکه همکاران شرکت دانيار است.

- مهندسي فروش در لايه هاي متوسط تا بالاي هرم تقاضاي بازار
- خلاصه سازي اطلاعات فني، آموزش راهبردي و ارايه اسناد و اطلاعات فني بومي شده به مخاطبين به صورت دوره اي
- ارتباط بي واسطه با برترين توليدکنندگان صنعت زيرساخت
- حمايت بي دريغ و حرفه اي از شرکت هاي مجري شبکه
- سيستم بازرگاني خارجي و داخلي و توان لجستيکي مؤثر
مرجع : کتاب مرجع امنیت شماره 4