آغاز نظرسنجی درباره اپراتورهای مجازی موبایل
کد مطلب: 8521
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۰
 
معاون بررسیهای فنی و صدور پروانه رگولاتوری از انتشار فراخوان نظرخواهی تخصصی در مورد سیاستها و اصول حاکم بر صدور پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) در کشور خبر داد.
آغاز نظرسنجی درباره اپراتورهای مجازی موبایل
 
 
Share/Save/Bookmark
معاون بررسیهای فنی و صدور پروانه رگولاتوری از انتشار فراخوان نظرخواهی تخصصی در مورد سیاستها و اصول حاکم بر صدور پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) در کشور خبر داد. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، صادق عباسی شاهکوه گفت: افزایش ضریب نفوذ و اشباع بازار تلفن همراه کشور، توجه و دغدغه‌ نهاد رگولاتوری را بیش از پیش به افزایش کیفیت خدمات معطوف کرده و بهترین عامل تاثیرگذار در افزایش کیفیت خدمات و کاهش قیمت، براساس تجربه جهانی و منطق اقتصادی، افزایش رقابت در بازار است.

وی افزود: یکی از سیاست های افزایش رقابت در بازار، ایجاد زمینه ورود و فعالیت اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) در کشور است که گام اول آن در مصوبه ۱۸۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پیش‌بینی شده است.

عباسی شاهکوه تصریح کرد: براساس مصوبه ۱۸۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای متقاضی ارتقای پروانه فعالیت جهت ارائه خدمات تلفن همراه پهن باند موظفند شرایط را برای ایجاد و توسعه اپراتورهای مجازی تلفن همراه فراهم کنند.

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری با اشاره به اینکه در شش ماه گذشته این سازمان با استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی، همکاری با نهادهای پژوهشی و بهره‌گیری از مشاوران داخلی و خارجی، در حال بررسی امکان‌سنجی و تدوین چارچوب و سیاستهای کلی ورود و توسعه اپراتورهای مجازی تلفن همراه است، اظهار کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی با انتشار این فراخوان به دنبال آن است که همزمان با مطالعات کارشناسی، از خبرگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور بویژه در حوزه ارتباطات سیار، در مورد اصول و ضوابط کلی فعالیت اپراتورهای مجازی تلفن همراه نظرخواهی کرده و سپس اصول و سیاست های کلی راه‌اندازی اپراتورهای مجازی تلفن همراه را برای تصویب به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه کند.

وی افزود: خبرگان، متخصصان و نخبگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توانند به صورت مکتوب و با مراجعه به لینک فراخوان نظرخواهی تخصصی درمورد سیاست ها و اصول حاکم بر صدور پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) بر روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی نظرات خود را حداکثر تا پایان آبان ماه به رگولاتوری اعلام کنند.
مرجع : خبرگزاری فارس