هفدهم دی‌ماه؛
سومین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات برگزار می‌شود
کد مطلب: 8696
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۸
 
سومین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، هفدهم دی‌ماه جاری توسط سازمان نصر تهران در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.
سومین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات برگزار می‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
سومین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، هفدهم دی‌ماه جاری توسط سازمان نصر تهران در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات، سومین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را پس از برگزاری دو دوره مداوم طی دو سال گذشته، برگزار می کند. 

به گفته علی آذرکار، رییس کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان، موضوع این همایش «ممیزی فناوری اطلاعات» است و تلاش شده تا تجارب کاربردی انجام شده در سطح شرکت‌ها برای مخاطبان ارایه شود و طبق برنامه‌ریزی‌های اولیه، قرار بود که این همایش در تاریخ ۱۹ آذرماه برگزار شود اما به دلیل تداخل زمانی با نمایشگاه الکامپ، یک‌ماه به تاخیر افتاد.

آذرکار در خصوص مقالات ارائه شده برای طرح در این همایش تخصصی گفت: در این همایش ۸ مقاله از سازمان‌های مختلفی مانند بانک ملت، شرکت شاپرک، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، شرکت توانیر، و شرکت توسن ارایه خواهد شد. تلاش شده تا برای اولین بار، محموعه مقالات همایش به‌صورت چاپ شده هم در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گیرد. 
 
اولین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات که زمستان ۹۱ از سوی سازمان نصر تهران برگزار شد، بیشتر به تشریح مفاهیم راهبری سازمانی فناوری اطلاعات به عنوان یکی از الزامات رشد و بهره‌وری در سازمان‌ها پرداخت. رویکرد دومین همایش، "ارتقای ظرفیت کارفرمایی در تعریف و اجرا پروژه‏ها و خدمات فناوری اطلاعات" بود. در سومین دوره این همایش قراراست رویکرد ممیزی فناوری اطلاعات مدنظر قرار گیرد.
محورهای 10گانه این دوره از همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات شامل "تبیین مفاهیم و اصول ممیزی فناوری اطلاعات"، "معرفی چارچوب‌ها، به‌روش‌ها و استانداردها"، "ضرورت استفاده از استانداردها و چارچوب‌ها در سازمان‌های بزرگ"، "ارائه الگوهای بین‌المللی و تجارب سایر کشورها و تبیین شرایط مشاوره و توصیف فضای مشاوره کشور"،"ارائه تجارب موفق و آسیب شناسی تجارب ناموفق در اجرا"، "بررسی قوانین و مقررات تهدیدکننده و تقویت کننده"، طرح چالش‌ها، الزامات و عوامل کلیدی موفقیت استقرار ممیزی فناوری اطلاعات" و "ارائه نتایج پژوهش‌ها و تحقیقات در حوزه ممیزی فناوری اطلاعات" هستند. 

مخاطبان سومین همایش مدیران عامل نهادهای حاکمیتی حوزه فناوری اطلاعات در کشور، مدیران ارشد سازمان‌های دولتی و خصوصی، مهندسان، مشاوران، مدیران و متخصصان فناوری اطلاعات، كارشناسان مدیریت، برنامه‌ريزي و كنترل پروژه، اساتید و دانشجویان هستند. 

رئیس کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نصر تهران با اشاره به آخرین مهلت ثبت نام برای متقاضیان حضور در این همایش ادامه داد: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام باید حداکثر تا ۱۰ دی‌ماه به وب‌گاه همایش به آدرس www.itcg.ir مراجعه کنند.

مرجع : روابط عمومی سازمان نصر تهران