رییس مرکز مدیریت امداد و عملیات رخدادهای رایانه‌ای:
تاکنون اثری از رجین در کشور پیدا نشده است
کد مطلب: 8725
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۷
 
رییس مرکز ماهر ضمن بیان این‌که هنوز اثری از آلودگی به رجین در کشور یافت نشده، دلیل شناسایی و ارایه گزارش حملات احتمالی ویروس‌هایی نظیر رجین توسط شرکت‌های بین‌المللی خارجی را تامین آنتی‌ویروس‌ها از خارج کشور اعلام کرد.
تاکنون اثری از رجین در کشور پیدا نشده است
 
 
Share/Save/Bookmark

رییس مرکز ماهر ضمن بیان این‌که هنوز اثری از آلودگی به رجین در کشور یافت نشده، دلیل شناسایی و ارایه گزارش حملات احتمالی ویروس‌هایی نظیر رجین توسط شرکت‌های بین‌المللی خارجی را تامین آنتی‌ویروس‌ها از خارج کشور اعلام کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مهندس مسعود بیکلریان رییس مرکز مدیریت امداد و عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) گفت: تاکنون شواهدی مبنی بر اثبات وقوع حمله به دستگاه‌های مختلف فعال در کشور توسط انتشار بدافزار رجین به‌دست نیامده است. با این وجود در حال بررسی امکان آلودگی در اهداف احتمالی هستیم. 

وی با اشاره به این‌که به تمام سازمان‌ها در زمینه این بدافزار اطلاع‌رسانی و هشدارهای لازم در این زمینه ارایه شده است؛ اظهار داشت: در هر حال وقوع چنین حملاتی در فضای مجازی برای همه کشورها محتمل است و همیشه باید آماده برخورد با چنین تهدیداتی باشیم. 

مهندس بیگلریان درباره این‌که چرا انتشار بدافزارهای این‌چنینی از سوی شرکت‌های بین‌المللی اعلام می‌شود، گفت: آنتی‌ویروس‌های ما از خارج تامین می‌شود و به دلیل شبکه گسترده این آنتی ویروس‌ها در تمام جهان، این اطلاعات در وهله نخست به این شرکت‌ها ارایه می‌شود. 

سازمان فناوری اطلاعات به دنبال اعلام خبر حمله بدافزار رجین توسط شرکت امنیتی سیمانتک در هفته‌های گذشته، سریعا اقدامات پیش‌گیرانه و واکنشی را به منظور مقابله با این بدافزار آغاز کرد.

مرجع : خبرگزاری ايرنا
 


 
نام :
تلفن همراه :
آدرس ايميل :