نحوه خاموش و روشن کردن GPS در آیفون

خبرگزاری تسنیم , 21 اسفند 1393 ساعت 9:25

بر اساس هشدارهای امنیتی و با توجه به فراگیری نرم‌افزارهای کاربردی در موبایل که از سیستم GPS برای ردیابی کاربران استفاده می‌کنند باید این سرویس را به‌جز مواقع لزوم خاموش کرد تا اطلاعات موقعیتی در اختیار دیگران قرار نگیرد.


بر اساس هشدارهای امنیتی و با توجه به فراگیری نرم‌افزارهای کاربردی در موبایل که از سیستم  GPS برای ردیابی کاربران استفاده می‌کنند باید این سرویس را به‌جز مواقع لزوم خاموش کرد تا اطلاعات موقعیتی در اختیار دیگران قرار نگیرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، خاموش کردن GPS در گوشی‌های آیفون کاری بسیار ساده است اما بسیاری از کاربران آیفون با وجود اطلاع از فعال بودن آن قادر به غیرفعال کردن آن نیستند در حالی که با این کار به‌راحتی می‌توان خود را از خطر نفوذ هکرها و سارقان مصون نگه داشت. 

جدای از مسئله امنیت اگر  GPS در حالت روشن قرار داشته باشد، شارژ بسیار زیادی می‌برد و کاربران مدام باید گوشی خود را به شارژر متصل کنند. از طرفی هشدارهای امنیتی نیز می‌گوید که با توجه به فراگیری نرم‌افزارهای کاربردی در موبایل که از سیستم جی‌پی‌اس برای ردیابی کاربران استفاده می‌کنند، بهتر است این سرویس به‌جز مواقع لزوم خاموش باشد تا اطلاعات موقعیتی در اختیار دیگران قرار نگیرد.

برای فعال یا غیر فعال کردن GPS در آیفون ابتدا باید در روی صفحه خانه گوشی به بخش تنظیمات (Settings) بروید و به بخش Privacy مراجعه کنید. در مرحله بعد روی Location Services بروید. در این بخش می‌توانید با خاموش یا روشن کردن Location Services از فعال یا غیر فعال بودن GPS گوشی‌تان اطمینان کسب کنید. 

با خاموش یا روشن کردن Location Services این امکان را دارید که تمام سرویس GPS را فعال یا غیر فعال کنید یا در بخش ذیل آن این سرویس را برای برخی اپلیکیشن‌ها شخصی‌سازی کنید.


کد مطلب: 9368

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/9368/نحوه-خاموش-روشن-کردن-gps-آیفون

افتانا
  http://www.aftana.ir