نظر
۱
 
اطلاعیه شرکت انیاک در پی لو رفتن اطلاعات بانکی مردم
این حرکت را یک اقدام غیراخلاقی می دانیم!
انیاک سرشار از اعتماد به نفس
کد مطلب: 982
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۰۰
 
متأسفانه برخی از خبرگزاری‌ها به صورت غیرحرفه‌ای و با نادیده گرفتن حقوق اجتماعی و شهروندی با انتشار اخبار کذب سعی در تشویش اذهان عمومی داشتند که خوشبختانه با درایت مسئولین مربوطه این اقدام کنترل گردید.
این حرکت را یک اقدام غیراخلاقی می دانیم!
 
 
Share/Save/Bookmark
روابط عمومی شرکت فن آوران انیاک با صدور اطلاعیه ای ضمن ابراز تأسف از واقعه پیش آمده این حرکت را یک اقدام غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای دانست و اعلام کرد: همانگونه که در اظهارنظر کار‌شناسان و مسئولین تأکید شده است این اطلاعات هیچ گونه امکانی را برای سوء استفاده مالی ایجاد نمی‌کند.

به گزارش افتانا روابط عمومی شرکت فن آوران انیاک با صدور اطلاعیه ای ضمن ابراز تأسف از واقعه پیش آمده این حرکت را یک اقدام غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای دانست و اعلام نمود همانگونه که در اظهارنظر کار‌شناسان و مسئولین تأکید شده است این اطلاعات هیچ گونه امکانی را برای سوء استفاده مالی ایجاد نمی‌کند و گردش این اطلاعات در شبکه‌های پرداخت بخشی از ماهیت کار بوده و شرکت‌های دارای مجوز در حوزه پرداخت با نظارت اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی دقیقاً مطابق استانداردهای موجود در کشور فعالیت می‌کنند.

در این اطلاعیه اشاره شده است برای اجرای فرایند خرید روی پایانه‌ها، بخشی از اطلاعات روی شبکه پرداخت شرکت‌های ارائه کننده خدمات بین پایانه‌ها و بانک جابه جا می‌شود که محرمانگی این اطلاعات از جمله مسائلی است که با رعایت استانداردهای موجود امنیتی و تعریف سطوح دسترسی حفاظت می‌شود و در نتیجه احتمال سوء استفاده از اطلاعات به حداقل می‌رسد.

روابط عمومی شرکت ضمن تشکر از مسئولین حوزه بانکی و آن دسته از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها که در طول چند روز گذشته با تحلیل منطقی واقعه سعی در ایجاد آرامش و شفاف سازی موضوع نموده‌اند اظهار نمود متأسفانه برخی از خبرگزاری‌ها به صورت غیرحرفه‌ای و با نادیده گرفتن حقوق اجتماعی و شهروندی با انتشار اخبار کذب سعی در تشویش اذهان عمومی داشتند که خوشبختانه با درایت مسئولین مربوطه این اقدام کنترل گردید. در عین حال این شرکت حق خود را جهت هرگونه پیگیرد قانونی محفوظ می‌دارد.

در پایان ضمن تشکر خاص از فعالین حوزه IT و سیستم‌های بانکی از جمله همکاران محترم مجمع واردات، برخی از همکاران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، مرکز همکاری شرکت‌های PSP و سایر نهاد‌ها و سازمان‌هایی که با ارسال پیغام و درج مقالات تحلیلی سعی در شفاف سازی موضوع و همراهی و تقویت حضور سرمایه گذاری‌های ملی در کشور را داشته‌اند قدردانی و اظهار امیدواری شده است که نتیجه این اتفاق، حرکتی جدی در راستای همدلی عوامل مختلف دولتی و مردمی در تقویت زیرساخت‌های امنیتی در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات کشور، همچنین تقویت عرق ملی و تعهدات حرفه‌ای کاری و اخلاقی باشد.
 


 
پویا قادسی
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۱۱:۰۸:۲۳
با سلام
امنیتی ها اعتقاد دارند که زنجیر همیشه از حلقه ضعیف پاره میشه...
با فرض اینکه اطلاعات مذکور به ادعای دوستان قابل سوء استفاده نیست، میتوان این اتفاق را هشداری برای موارد مشابه دانست.
چرا یک کارشناس غیر اخلاقی و غیر حرفه ای توسط شرکت معظم انیاک استخدام شده و به چنین اطلاعات مهمی دسترسی داشته و اگر هم دسترسی داشته چطور توانایی خارج نمودن آنرا داشته و اگر همه اینها هم اتفاق افتاده چرا اجازه خروج از کشور را داشته؟؟؟!!!
مگر نه اینکه پرسنل سازمان هایی که به نوعی با مسائل ملی درگیر میباشند ممنوع الخروج بوده یا تضامین کافی برای حفظ اسرار ملی را نزد سازمان مربوطه قرار داده اند؟؟
چنین گونه پاسخگویی به ملت نجیبی که به دلیل سهل انگاری شرکت انیاک خود را همواره نگران بروز موارد مشابه میدانند " غیر حرفه ای و غیر اخلاقی" بوده و به هیچوجه در راستای همدلی عوامل مختلف دولتی و مردمی در تقویت زیرساخت‌های امنیتی در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات کشور!! نخواهد بود...
بیانیه ای که به جای پوزش از مردم ابراز تأسف مینماید استفاده نادرست از نجابت ملی است.
من از مدیر عامل شرکت انیاک میخواهم که اگر استعفاء نمیدهند حداقل خود در رسانه های عمومی از همهء مردم عذر خواهی نمایند.

3/2/91
پویا قادسی