ویندوز 2003 به پایان رسید اما...

هکرها در کمین هزاران ویندوز سرور 2003 فعال در جهان

مرکز ماهر , 29 مرداد 1394 ساعت 9:29

هزاران ویندوز سرور ۲۰۰۳ قدیمی، به‌روز رسانی‌نشده و از رده خارج کماکان در حال کار، کاربران را در معرض خطر حملات هک قرار می‌دهند.


هزاران ویندوز سرور ۲۰۰۳ قدیمی، به‌روز رسانی‌نشده و از رده خارج کماکان در حال کار، کاربران را در معرض خطر حملات هک قرار می‌دهند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، داده‌های به‌دست‌آمده از شرکت خدمات اینترنتی Netcraft نشان می‌دهد که حدود ۶۰۹هزار سیستم وب در حال خدمت‌رسانی به ۱۷5میلیون وب سایت در حال اجرای ویندوز سرور ۲۰۰۳ هستند که سیستم‌ها و مشتریان آنها در معرض خطر حملات سایبری و سرقت اطلاعات قرار دارند. 

اغلب سرورهای به‌روز نشده در آمریکا و چین قرار دارند که حدود نیمی از تمامی سرورهای ۲۰۰۳ شناسایی‌شده را شامل می‌شود.
 
شرکت مایکروسافت در ۱۴ ژوئیه امسال پشتیبانی از ویندوز سرور ۲۰۰۳ را متوقف کرد و درنتیجه از آن زمان تاکنون این سرور بدون اصلاحیه و به‌روز رسانی امنیتی باقی مانده‌است. بسیاری از سازمان‌ها علی‌رغم هشدارهای مکرر مایکروسافت، هم‌چنان از نسخه قدیمی و به‌روز نشده سرور ۲۰۰۳ استفاده می‌کنند. 

بنا به اعلامیه منتشر شده توسط US-CERT، سیستم‌های کامپیوتری که در حال اجرای ویندوز سرور ۲۰۰۳ هستند در معرض خطر حملات سایبری مانند حملات خراب‌کارانه یا از دست دادن اطلاعات الکترونیکی قرار دارند. 

به سازمان‌ها توصیه اکید می‌شود تا در اسرع وقت سیستم‌های ویندوز سرور ۲۰۰۳ خود را به نسخه‌های بالاتر ارتقا دهند.


کد مطلب: 9959

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/9959/هکرها-کمین-هزاران-ویندوز-سرور-2003-فعال-جهان

افتانا
  http://www.aftana.ir