نظر
۳
 
راهکار کوییک هیل برای پیدا کردن لپ تاپ های مسروقه
کد مطلب: 254
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۰۲
 
سالانه بیش از ۸۰۰۰۰ لپ‌تاپ دزدیده می شود که پیدا کردنشان کاری بسیار دشوار و در مواردی حتی نا ممکن است .
راهکار کوییک هیل برای پیدا کردن لپ تاپ های مسروقه
 
 
Share/Save/Bookmark
 سالانه بیش از ۸۰۰۰۰ لپ‌تاپ دزدیده می شود که پیدا کردنشان کاری بسیار دشوار و در مواردی حتی نا ممکن است .

دپارتمان فني تکنولوژی‌های کوییک‌هیل، از پیشتازان شركت‌هاي امنیتی، اخیرا سرویس رایگان «لپ‌تاپ مرا بیاب» را راه‌اندازی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تا لپ‌تاپ گمشده یا دزدیده شده خود را بیابند.

به گزارش افتانا گارتنر، یک شرکت پیشرو در تحقیقات مربوط به بازاریابی می‌گوید که تنها در سال ۲۰۱۰ خریداران بیش از ۳۶ میلیارد دلار صرف خریدن لپ‌تاپ نمودند.
افزایش درخواست برای لپ تاپ یک افزایش همزمان(اگر نگوییم مناسب) در دسترس بودن نرم‌افزار پیداکننده را موجب شده است.
به هر حال عجیب است که هیچ یک از این فناوری‌های به اصطلاح نگهبان پیشرفته به صورت اجباری برای لپ‌تاپ‌ها نصب نیستند.
اغلب موارد، با فرمت کردن هارد، این وابستگی به اتمام می‌رسد، ایرادی که به اندازه کافی بزرگ است که آن را شکست خورده بنامیم.

بیشتر نرم‌افزارهای جست‌وجوگر(ترکینگ) باید روی سیستم نصب باشند و به سیگنال از راه دوری مثل جی‌پی‌اس و وای‌فای نیازمندند تا سیگنال را از طریق ایمیل یا اس‌ام‌اس ارسال نمایند.
اکثر دزدان لپ‌تاپ منتظر وصل شدن نمی‌مانند و حتی پیش از هوشیاری نرم‌افزار هارددیسک را بلافاصله فرمت می‌کنند.

هیچ اطمینان یا اتصال یا پایگاه داده‌ای وجود ندارد که به کاربر اطمينان دهد یا قانون به آن تکیه کنند و اطلاعات آن را به اجرا در آورد تا با استفاده از آن صاحب اصلي لپ‌تاپ دزدیده شده را پیدا کند و آن را به صاحب حقیقی پس دهد.

کوییک هیل از پیشتازان ارائه دهنده راه حل‌هاي امنیتی، اخیرا سرویس رایگان «لپ تاپ مرا بیاب» را راه‌اندازی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد لپ‌تاپ گمشده یا دزدیده شده خود را بیابند.
سرویس
سرویس «لپ تاپ مرا بیاب» یک پلتفرم بی‌همتا برای کمک به افراد حقیقی و اشخاص حقوقی است و به کاربران اجازه می‌دهد تا دزد لپ‌تاپ خود را بیابند.
«لپ تاپ مرا بیاب» یک پلتفرم بی‌همتا برای کمک به افراد حقیقی و اشخاص حقوقی است و به کاربران اجازه می‌دهد تا دزد لپ‌تاپ خود را بیابند.
از طریق آدرس وب http://www.trackmylaptop.net قابل دسترس است و برای همه رایگان است، چه کاربر کوییک هیل باشند یا نباشند.

این سرویس یک پلتفرم پیشکش کاربران لپ‌تاپ در سراسر جهان است که هزاران کاربر می‌توانند مشخصات لپ تاپ دزدیده شده خود را وارد کنند.
از طریق این پلاتفرم، یک مخزن از جزئیات مربوط به لپ‌تاپ‌های دزدیده شده در حال ایجاد شدن است.

«Track My Laptop» به مجریان قانون یک دسترسی ویژه می‌دهد تا به مخزن در حال افزایش وارد شده و به دزد مورد نظر اشاره کنند.

این پلتفرم جدید و بی‌همتا برای سه دسته از افراد مناسب است: الف) صاحبان لپ‌تاپ که لپ‌تاپ آنان دزدیده شده است ب) آن دسته از افراد می‌خواهند لپ‌تاپ دست دوم بخرند و می‌خواهند مطمئن شوند كه لپ‌تاپ دزدی نمی‌باشد ج) مجریان قانون که دسترسی به پایگاه داده بزرگی از لپ‌تاپ‌های دزدی دارند و می‌توانند لپ‌تاپ‌های دزدی شده را شناسایی و صاحبان واقعی لپ‌تاپ را پیدا کنند.

بازبینی لپ‌تاپ‌ها بر اساس آدرس مک لپ‌تاپ اتفاق می‌افتد. این ویژگی قابلیت بازبینی را ۱۰۰% می‌کند، حتی اگر لپ‌تاپ‌ها پس از دزدی فرمت شوند.

با افزایش سرقت لپ‌تاپ و تبدیل شدن به یکی از دلائل اصلی دزدی و شکاف امنیتی، چیزی که حتی نیروی دریایی ایالات متحده نیز نسبت به آن دارای نقطه ضعف است، نیاز روزافزون به یک فاروم مشترک که قربانی‌های دزدی و مجریان قانون را برای پیدا کردن رد لپ‌تاپ‌ها و بازیابی آنان متحد سازد وجود دارد.

سالانه بیش از ۸۰۰۰۰ لپ‌تاپ دزدیده می شود و پیدا کردن رد آنها به کاری طاقت‌فرسا و دشوار تبدیل شده است.
مجریان قانون تعداد زیادی لپ‌تاپ دزدی دریافت می‌کنند که پیدا کردن صاحب آنها مخصوصا اگر ثبت نشده باشد مشکل‌ساز است.

«لپ‌تاپ مرا بیاب» کوییک‌هیل یک تلاش خالصانه از طرف شرکت کوییک هیل است به عنوان سرویسی که در حال حاضر قابل دسترس است و مخصوصا مجریان قانون می‌توانند روی آن اتکا کنند تا به یک پایگاه داده بزرگ رجوع کنند و دزدی را تایید نمایند.
این سرویس رایگان است و نیاز ندارد که کاربر یا پلیس به طور فیزیکی دزدی را موشکافی کنند یا حضور فیزیکی برای تشخیص داشته باشند.
این پلتفرم با هدف مخاطب جهانی طراحی شده که تعداد سرقت‌های سالانه لپ‌تاپ‌ به میلیون‌ها می‌رسد.
 


 
رضا بهنامی
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۰:۱۶:۵۲
من به کمک سایت همیاب 24 تونستم لپ تاپ و هارد اکسترنالمو پیدا کنم زمانی که برای فروش برده بودنش به فرشگاه
 
َشیوا
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۳:۰۴:۵۹
منم لپ تاپ و هارد اکسترنال رو از صندوق غقب ماشینم بردن ولی به کلانتری خیابان ولیعصر مراجعه کردم بهم گفتن بعد از مراحل اداری حتما در سایت همیاب 24 هم ثبت کن که از خرید و فروشش در کشور جلوگیری بشه خداروشکر لپ تاپمو وقتی برای فروش به فروشگاه برده بودن به پلیس خبر داده بودن و پلیس لپ تاپو برام پیدا کرد ولی هنوز هاردم پیدا نشده
واقعا کار خیلی خوبی کرده پلیس با راه اندازی این سایت
 
الهام
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۵:۵۲:۰۹
من موبایل و هارد اکسترنالمو دزدیدن بعد در سامانه همیاب 24 دزدی بودنشو اطلاع رسانی کردم
خداروشکر هاردم پیدا شد