مدیرکل پدافند غیرعامل سمنان:
الزامات پدافند سایبری باید اجرایی شود
کد مطلب: 11689
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۵
 
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: امروز باید تهدیدات لازم و الزامات پدافندی در عرصه تهدیدات سایبری و فضای فناوری و ارتباطات پیگیری و اجرا شود.
الزامات پدافند سایبری باید اجرایی شود
 
 
Share/Save/Bookmark

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: امروز باید تهدیدات لازم و الزامات پدافندی در عرصه تهدیدات سایبری و فضای فناوری و ارتباطات پیگیری و اجرا شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، ایرج کارخایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان، در جلسه هماهنگی برنامه‌ریزی برای آموزش و برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در مدارس استان سمنان اظهار داشت: فرهنگ پدافند غیرعامل برای دانش آموزان و در مدارس باید ترویج و گسترش یابد تا دانش آموزان با انواع تهدیدات و مقابله با آنها بیشتر آشنا و آگاه شوند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با اشاره به رسالت و اهداف پدافند غیرعامل در جامعه تصریح کرد: برای پیشبرد برنامه‌های پدافند غیرعامل خصوصاً در بحث فرهنگ‌سازی باید برنامه‌ریزی مناسبی برای دانش آموزان در مقاطع مختلف با برگزاری دوره‌های آموزشی و رزمایش‌های مختلف اتخاذ شود.

وی افزود: در راستای فرهنگ‌سازی اهداف پدافند غیرعامل در استان سمنان نیازمند همکاری و مشارکت آموزش و پرورش هستیم. تهدیدات دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به اشکال مختلف وجود داشته و همواره دشمن درصدد فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز تهدیدات به شکل نوین خصوصاً در عرصه تهدیدات سایبری و فضای فناوری و ارتباطات مطرح است که باید تهدیدات لازم و الزامات پدافندی در این عرصه پیگیری و اجرا شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان افزود: فضای فناوری و سایبری فضایی است هم فرصت‌محور که باید در عرصه علم و کار زندگی از این فرصت استفاده و بهره گرفت با توجه به رشد و گستردگی و تنوع فراوان آنکه در تسهیل امور دارد.

وی گفت: باید مسائل و موارد تهدیدات آن با دقت مورد شناسایی و آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی و مورد مقابله و خنثی‌سازی شود.

کارخایی اظهار امیدواری کرد که با همکاری بسیج دانش‌آموزی و آموزش و پرورش برنامه‌ها و گام‌های مناسبی در پیشبرد و تبیین اهداف پدافند غیرعامل در سطح مدارس و برای دانش‌آموزان برداشته شود.

مرجع : پایداری ملی