ضرورت برنامه‌ریزی مدون و ارتقای کامل پدافند غیرعامل
کد مطلب: 11731
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۰
 
استاندار سمنان با بیان اینکه مقابله با دشمنان، نیازمند برنامه‌ریزی مدون و ارتقای کامل پدافند غیرعامل است، گفت: هدف دشمنان اسلام در فضای مجازی تخریب فرهنگ جامعه است.
ضرورت برنامه‌ریزی مدون و ارتقای کامل پدافند غیرعامل
 
 
Share/Save/Bookmark

استاندار سمنان با بیان اینکه مقابله با دشمنان، نیازمند برنامه‌ریزی مدون و ارتقای کامل پدافند غیرعامل است، گفت: هدف دشمنان اسلام در فضای مجازی تخریب فرهنگ جامعه است. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، محمدرضا خباز، استاندار سمنان در نشست شورای پدافند غیرعامل استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه امروز مقابله با دشمنان در وهله نخست، نیازمند ارتقای روش‌های دفاعی در قالب پدافند غیرعامل است، ابراز داشت: استکبار جهانی، روح و جسم ملت ایران را هدف قرار داده است و باید آحاد ملت و مسئولان در برابر این‌گونه تهدیدات هوشیار باشند.
 
وی با بیان اینکه دشمن شبکه‌های مجازی و سست کردن اعتقادات فرهنگی، ملی و مذهبی مردم را از طریق برنامه‌های شوم خود دنبال می‌کند، افزود: این تفکر که استکبار جهانی بخواهد با نزدیکی به مردم برای‌شان دلسوزی کند، تفکری ساده‌انگارانه است؛ چراکه دشمن از لحظه لحظه غفلت ما بیشترین استفاده را خواهد برد. 

استاندار سمنان با بیان اینکه دفاع نخستین اصل مقابله با هجمه دشمنان در فضای مجازی و حقیقی است، گفت: پدافند غیرعامل باعث می‌شود تا فضای بازدارندگی در سیاست‌های دفاعی کشور در فضای مجازی و حقیقی نهادینه شود.
 
خباز با بیان اینکه پدافند غیرعامل نیاز به عزم ملی و همگانی دارد، ابراز داشت: یکی از رسالت‌های پدافند غیرعامل، آموزش به اقشار مختلف مردم در برابر تهدیدات خارجی و طبیعی است که در این بین رکن اصلی این آموزش‌ها مردم هستند. به‌دلیل سرعت بسیار بالا در حملات دشمنان باید به پدافند غیر عامل در کشور توجه ویژه‌ای شود. 

ایرج کارخایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان نیز در این نشست از برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در استان خبر داد و گفت: با تشکیل شورای پدافند غیرعامل و فعال شدن کارگروه‌های دوازده‌گانه این شورا برای اولین‌بار این رزمایش به‌صورت نمونه در این استان برگزار می‌شود تا بتوانیم توان خود را در این زمینه محک بزنیم.
 
وی با بیان اینکه رعایت دفاع در مقابل حمله در سیره پیامبران و امامان تاکید شده است، بیان داشت: از همه مدیران می‌خواهیم تا برای افزایش توان دستگاه‌های اجرایی متبوع خود در برابر تهدیدات اهتمام داشته باشند؛ چرا که ما معتقدیم امنیت کشور دربرابر تهدیدات رکن اصلی رسیدن به توسعه متوازن و اداره کشور است که این مهم همواره در برنامه‌های اساسی اداره کل پدافند غیر عامل استان سمنان جای دارد. 

وی افزود: حفظ عزت، عظمت و افزایش ارتباطات دستگاه‌های اجرایی برای دور کردن تهدیدات خارجی از برنامه‌های اساسی پدافند غیرعامل در سطح کلان است که امیدواریم با برگزاری مانور پیش رو هم‌زمان با سالروز پدافند غیرعامل بتوانیم توانایی خود را محک بزنیم.

مرجع : پایداری ملی