مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان:
امروزه تهدید سایبری از بزرگ‌ترین تهدیدهاست
کد مطلب: 12156
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۳
 
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان تهدیدات سایبری را جدی‌ترین تهدیدات علیه کشور در حال حاضر دانست.
امروزه تهدید سایبری از بزرگ‌ترین تهدیدهاست
 
 
Share/Save/Bookmark

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان تهدیدات سایبری را جدی‌ترین تهدیدات علیه کشور در حال حاضر دانست.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، پیمان سلاجقه، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان، در همایش پدافند غیر عامل با محوریت ارتقای امنیت اطلاعات هویتی در سالن اجتماعات ولایت اداره کل ثبت احوال کرمان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، گفت: پدافند غیرعامل مثل مصون‌سازی بدن انسان است که از درون ما را مصون می‌کند و مصون‌سازی باید در کالبد و زیرساخت جامعه و دستگاه‌های دولتی و نظام مدریتی اجرا شود.

سلاجقه بیان کرد: ما به عنوان دستگاه دولتی در بحث پدافند غیر عامل دو وظیفه داریم، اول اینکه هرکس باید در هر شرایطی وظایف خود را انجام دهد . موضوع دوم فرهنگ‌سازی است و باید تلاش کنیم که آحاد جامعه با پدافند غیرعامل آشنا شوند که بهترین مکان شروع خانواده دولت است. 

وی افزود: پدافند غیرعامل یا دفاع غیرعامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌شود که به‌کارگیری جنگ‌افزار نیاز ندارد و اجرای آن موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران می‌شود و از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی حساس نظامی و غیر‌نظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش می‌دهد.

وی به ارتباط پدافند غیرعامل با مصون‌سازی اشاره کرد و گفت: مصونيت یعنی در امان بودن از تهدیدات نظامی، پزشکی، سایبری، شیمیایی، پرتوی و دیگر حوزه­های تهدید و غیره و به زبانی دیگر يعني مجهز شدن به یک‌سری از امکانات و وسایل و داشته­‌ها که در مقابل تعدی و تعرض و تهدید دیگران ما را محفوظ و در امان بدارد که این امر باید در کالبد کشور، جامعه و دستگاه­ها اتفاق بیفتد.

مدیر‌کل پدافند غیرعامل استانداری کرمان در ادامه با تاکید بر مصون سازی در مقابل تهدیدات، گفت: تهدیدات یعنی نقشه و خواست دشمن برای ضربه زدن به ما که تا سال ۱۹۹۵ تهدیدات صرفا نظامی بود، اما از آن زمان به بعد تهدیدات غیرنظامی اضافه شده‌است زیرا هزینه تهدیدات نظامی برای دشمن بالاست اما هزینه تهدیدات غیرنظامی برای دشمن پایین است و خسارت آن برای ما بالاست .

پیمان سلاجقه بر ضرورت مجهز شدن به یک‌سری داشته‌ها در پدافند غیرعامل تاکید کرد و افزود: برای مصون‌سازی نیاز به امکانات و تجهیزات است که بتوان در مقابل تهدیدات دشمن مصون بود.

مرجع : پایداری ملی