وزارت دفاع انگلیس تایید کرد:
۱۸۸ لپ‌تاپ وزارت دفاع انگلیس به سرقت رفت
کد مطلب: 122
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۲۶
 
بررسی ها نشان می دهد این وزارتخانه از می سال ۲۰۱۰ تا به حال ۹۴۵ وسیله ذخیره سازی اطلاعات با امکانات و ابعاد گوناگون را از دست داده1 است
۱۸۸ لپ‌تاپ وزارت دفاع انگلیس به سرقت رفت
 
 
Share/Save/Bookmark
به گزارش افتانا به نقل از فارس این رویدادها مربوط به ۱۸ ماه گذشته است و از این تعداد لپ تاپ تنها ۲۰ عدد مجدداً پیدا شده اما ۱۶۸ لپ تاپ هم هرگز پیدا نشده اند. 

جالب آنکه وزارت دفاع این کشور در توجیه این بی مسئولیتی رویدادهایی از این دست را با توجه به ابعاد بزرگ این وزارتخانه و گستره فعالیت هایش غیرقابل اجتناب توصیف کرده است. 

نمایندگان مجلس عوام انگلیس که با این ایده موافق نیستند می گویند تعداد لپ تاپ های به سرقت رفته از وزارت دفاع بسیار زیاد است و اگر این رقم را در کنار هارددیسک های اکسترنال به سرقت رفته و حافظه های فلاش قرار دهیم، به ارقام نگران کننده ای می رسیم و لذا این وزارتخانه باید در این مورد جدیت بیشتری به خرج دهد. 

بررسی ها نشان می دهد این وزارتخانه از می سال ۲۰۱۰ تا به حال ۹۴۵ وسیله ذخیره سازی اطلاعات با امکانات و ابعاد گوناگون را از دست داده است. 

در میان این مجموعه ۹۹ رایانه رومیزی، ۱۸ تلفن همراه، ۱۰ گوشی بلاک بری، ۷۳ هارد دیسک اکسترنال و ۷۳ حافظه فلاش به چشم می خورد که همگی حاوی اطلاعات حساس بوده اند.بیش از ۲۵۰ هزار نفر با وزارت دفاع بریتانیا همکاری کرده یا در آن کار می کنند.