مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌شرقی
دفاع از فضای سایبری یکی از محورهای مهم پدافند غیرعامل است
کد مطلب: 12611
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۷
 
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی، گفت: در راستای آموزش و آگاه‌سازی مردم نسبت به خطرات و تهدیدهای فضای سایبری باید بحث پدافند غیرعامل در جامعه تبیین و مفهوم‌سازی شود.
دفاع از فضای سایبری یکی از محورهای مهم پدافند غیرعامل است
 
 
Share/Save/Bookmark

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی، گفت: در راستای آموزش و آگاه‌سازی مردم نسبت به خطرات و تهدیدهای فضای سایبری باید بحث پدافند غیرعامل در جامعه تبیین و مفهوم‌سازی شود. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، احمد جهانسری، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌شرقی در همایش پدافند غیرعامل دانشگاه پیام نور تبریز، اظهار کرد: دشمنان با استفاده از روش‌های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران در تلاش هستند. امروز دشمنان ما ناخرسندند از اینکه نمی‌توانند به فضای سایبری ما دسترسی لازم را داشته‌باشند، چرا که حفظ جان انسان‌ها و حفظ سرمایه‌های موجود وظیفه اساسی پدافند غیر‌عامل است.

وی افزود: دشمن با روش‌های مختلف در پی براندازی نظام جمهوری اسلامی است. در‌حال‌حاضر دشمن به شیوه‌های نرم روی آورده‌است که برای مقابله با آن باید آگاهی لازم در جامعه افزایش یابد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی، فضای مجازی را یکی از راه‌های نفوذ دشمن دانست و با اشاره به گسترش استفاده از فضای مجازی، ادامه داد: همه باید با خطرات و تهدیدهای فضای سایبری و نحوه مقابله با آن آشنا شوند.

جهانسری گفت: پدافند غیر‌عامل با کمک اساتید در پی سیاست‌گذاری ساماندهی سرویس‌دهندگان سایبری است که از لحاظ رتبه علمی و اهلیت شناسایی شوند. 

وی تاکید بر آموزش به‌عنوان مهم‌ترین مؤلفه در پدافند غیرعامل، اظهار کرد: 2هزار نفر از مدیران مدارس و آموزش‌وپرورش استان در مقاطع مختلف، آموزش‌های پدافند غیرعامل را سپری کرده‌اند. این افراد می‌توانند اصول پدافند غیرعامل را به دانش‌آموزان بیاموزند.

وی درباره آموزش در دانشگاه‌ها نیز خاطرنشان کرد: از طرح‌های پروژه‌ای در راستای پدافند غیر‌عامل حمایت‌می‌کنیم و علاوه‌بر آن از طرح پروژه‌های سربازی نیز حمایت‌های لازم صورت‌می‌گیرد. 

جهانسری در خاتمه سخنان خود تصریح‌کرد: لازم است که تمام دانشگاه‌ها از مشاور امنیتی در فضای سایبری بهره‌مند شوند.

مرجع : پایداری ملی