سهل‌انگاری پیمانکاران ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ
اطلاعات میلیون‌ها رای‌دهنده در دسترس عموم است
کد مطلب: 12800
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
 
اطلاعات ۱۹۸ میلیون رای‌دهنده آمریکایی روی سرور آمازون با کمترین حفاظت امنیتی در دسترس عموم قرار دارد.
اطلاعات میلیون‌ها رای‌دهنده در دسترس عموم است
 
 
Share/Save/Bookmark
اطلاعات ۱۹۸ میلیون رای‌دهنده آمریکایی روی سرور آمازون با کمترین حفاظت امنیتی در دسترس عموم  قرار دارد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، یک شرکت امنیت سایبری اخیرا پی برده‌است که پایگاه داده‌ای متشکل از اطلاعات ۱۹۸ میلیون رای‌دهنده آمریکایی بدون هیچ‌گونه حفاظ امنیتی بر روی سرورهای شرکت آمازون در دسترس عموم قرار گرفته‌است.

علت این امر سهل‌انگاری شرکت‌های پیمانکار طرف قرارداد با ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکاست که در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور، داده‌های مذکور را برای تحلیل رفتار رای‌دهی مردم و پیش‌بینی اولویت‌های سیاسی آنها در آینده در اختیار گرفته‌اند.

کارشناسان شرکت امنیت سایبری UpGuard در کالیفرنیا می‌گویند روز ۱۲ ژوئن بدون هیچ دردسری به این اطلاعات دسترسی یافته‌اند و حدود ۱.۱ ترابایت اطلاعات خصوصی ۱۹۸ میلیون آمریکایی را از اینترنت بارگذاری کرده‌اند.

آنها می‌گویند ۲۴ ترابایت فایل دیگر هم بر روی سرورهای کلود شرکت آمازون ذخیره شده‌بود که هر کسی قادر به بارگذاری آنها بوده‌است، زیرا هیچ کلمه عبوری برای دسترسی به این فایل‌ها در نظر گرفته نشده‌بود.

شرکت‌هایی که داده‌های مذکور را برای تحلیل و بررسی از حزب جمهوری‌خواه دریافت کرده‌اند، Deep Root Analytics، Data Trust و TargetPoint Consulting نام دارند. پایگاه داده مذکور در ژانویه سال ۲۰۱۷ به‌روز شده‌است.

اسامی، تاریخ تولد، آدرس منزل، شماره تلفن و جزییات مربوط به ثبت‌نام رای‌دهندگان و حتی اطلاعات مربوط به قومیت و مذهب آنها در این پایگاه داده موجود بوده‌است. رمزگذاری بر روی اطلاعات مذکور بعد از ۱۲ روز در ۱۴ ژوئن صورت گرفته و هنوز مشخص نیست هکر یا هکرهایی کل اطلاعات یاد شده را برای سوءاستفاده‌های بعدی بارگذاری کرده‌اند یا خیر.
مرجع : خبرگزاری مهر