روز گذشته اتفاق افتاد
هجوم گسترده Team System DZ به 200 سایت ایرانی
کد مطلب: 12840
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
 
هکرهای Team System DZ منتسب به گروه تروریستی داعش روز گذشته ۲۰۰ سایت ایرانی ازجمله چند صندوق سرمایه‌گذاری و کارگزاری را هک کردند.
هجوم گسترده Team System DZ به 200 سایت ایرانی
 
 
Share/Save/Bookmark
هکرهای Team System DZ منتسب به گروه تروریستی داعش روز گذشته ۲۰۰ سایت ایرانی ازجمله چند صندوق سرمایه‌گذاری و کارگزاری را هک کردند.
 
به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، یک گروه که خود را Team System DZ می‌خواند، روز شنبه ۱۰ تیرماه با سوءاستفاده از آسیب‌پذیری و ضعف سرور به بیش از ۲۰۰ سایت ایرانی حمله هکری کرد و بعضاً ظاهر برخی از این سایت‌ها را تغییر داد.

در میان این وب‌سایت‌های هک شده که همچنان رو به افزایش است، نام چند صندوق سرمایه‌گذاری مشترک و کارگزاری نیز دیده می‌شود که دیروز دو سایت بورسی را به طور کامل از کار انداخت.

سازمان بورس اوراق بهادار و شرکت مدیریت فناوری بورس تا کنون در خصوص تایید و یا رد دست داشتن هکرهای Team System DZ در حمله سایبری به سایت‌های برخی کارگزاری‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری اظهارنظری نکرده‌اند.
این گروه هکری که گفته می‌شود به گروه‌های داعش منتسب است، پیش از این نیز بسیاری از وب‌سایت‌های دولتی کشورهای مختلف دنیا از‌جمله چین و آمریکا را نیز هک کرده‌است.

محمدجواد آذری جهرمی، معاون وزیر ارتباطات، درباره اخباری مبنی بر حملات هکری به برخی سایت‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی که در مواردی تصویر داعش روی آنها اعمال شده و منتسب به گروه داعش می‌شود، گفت: به لحاظ تعریف شبکه ملی اطلاعات اگر سایتی مورد حمله منع سرویس قرار بگیرد برای ارتباط اینترنت با شبکه ملی اطلاعات این حمله را دفع می‌کنیم و برای این کار سپر دفاعی گذاشته‌ایم و از حملات منع سرویس جلوگیری می‌کنیم.

جهرمی ادامه داد: حمله اخیر از نوع منع سرویس نبود بلکه از نوع دیفیس‌کردن بوده‌است که متولی سایت احتمالاً به روزرسانی‌ها را انجام نداده یا مشکلی در پیکره امنیتی آن سیستم‌ها وجود داشته‌است که مسئولیت این موضوعات با دایرکنندگان سایت‌ها است.

وی خاطرنشان کرد:‌ در این موارد اگر متولیان سایت‌های مورد حمله از بخش امنیتی سازمان فناوری اطلاعات درخواست کمک کنند این بخش به سرعت وارد عمل می‌شود و کمک خواهدکرد. بنابراین در حمله‌های اخیر و از نوع دیفیس‌کردن وزارت ارتباطات نقش حمایتی دارد، اما در حمله‌های منع سرویس نقش مستقیم را داراست.
مرجع : خبرگزاری فارس