برگزاری سیمنار آموزشی راهکارهای پیشگیری دفاع در برابر بدافزارها و باج‌افزار‌ها

در همدان

پایداری ملی , 18 مرداد 1396 ساعت 23:20

سیمنار آموزشی راهکارهای پیشگیری دفاع در برابر بدافزارها و باج‌افزار‌ها در همدان برگزار شد.


سیمنار آموزشی راهکارهای پیشگیری دفاع در برابر بدافزارها و باج‌افزار‌ها در همدان برگزار شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مرکز آپای دانشگاه بوعلی‌سینا همدان بر اساس مصوبه کارگروه سایبری پدافند غیرعامل استان همدان مبنی‌بر برگزاری دوره‌های آموزشی، اقدام به برگزار سمینار آموزشی «راهکارهای پیشگیری و دفاع در برابر بدافزارها و باج‌افزارها» برای کارشناسان امنیت شبکه IT دستگاه‌های اجرایی در سالن فجر دانشگاه بوعلی‌سینا کرد.

مرکز تخصصی آپا دانشگاه بوعلی سینا فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرد و با استفاده از کادر مجرب و توانمند خود آمادگی ارائه خدمات مختلف امنیتی درحوزه فضای تبادل اطلاعات از قبیل شناسایی تهدیدات رایانه‌ای، کشف آسیب‌پذیری‌ها، رسیدگی و کمک به سازمان‌های مختلف در هنگام بروز حوادث ناشی از حملات و رخدادهای امنیتی و ارزیابی امنیتی را داراست.

کارکنان آپا با عنایت به دارا بودن مجوزهای لازم در خصوص فعالیت در حوزه افتا از نهادهای ذی‌ربط در مواقع ضروری می‌توانند برای ارائه خدمات امداد حوادث رایانه اعزام شوند تا در راستای کنترل و برون‌ رفت از حادثه به عنوان مرکز فوریت سایبری در سطح استان اقدامات لازم را انجام دهند.


کد مطلب: 13030

آدرس مطلب: https://www.aftana.ir/fa/doc/news/13030/برگزاری-سیمنار-آموزشی-راهکارهای-پیشگیری-دفاع-برابر-بدافزارها-باج-افزار-ها

افتانا
  https://www.aftana.ir