در اصفهان
طرح «گامي به سوي سازمان امن» رونمايي شد
کد مطلب: 13152
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۶
 
طرح «گامي به سوي سازمان امن» در اصفهان رونمايي شد.
طرح «گامي به سوي سازمان امن» رونمايي شد
 
 
Share/Save/Bookmark
طرح «گامي به سوي سازمان امن» در اصفهان رونمايي شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، همايش ارتقای امنيت و پدافند سايبري در دستگاه‌هاي اجرايي استان اصفهان باحضور عقدائي، معاون سياسي امنيتي اجتماعي استاندار و صفدريان، مديركل پدافند غيرعامل و دبير قرارگاه پدافند سايبري استان در سالن برق منطقه‌اي استان اصفهان برگزار شد.

در اين جلسه كه مديران و مسئولان IT دستگاه‌هاي اجرايي حضور داشتند، سخنرانان و اساتيد به وجود تهديدات مختلف در عرصه‌هاي گوناگون و ضرورت بالابردن توان دفاعي و مقابله در برابر اين تهديدات به‌ويژه تهديدات نوين و تكنولوژيك اشاره شد و تهديد در زيرساختهايي مانند برق ، آب ، گاز ، ارتباطات و حتي سلامت، تهديدات حوزه سايبري خوانده شد.

همچنين با توجه به اينكه در استان اصفهان به‌واسطه ويژگي‌هاي متعدد به‌ويژه اهميت و كاركردهاي منطقه‌اي و ملي كه براي اين استان ديده شده‌است، وضعيت و سطح فعاليت‌هاي امنيت سايبري فعلي، اكتفاي شرايط مذكور را نمي‌كند، تلاش‌، هم‌سویي و جديت بيش از پيش همه دست‌اندركاران استان مورد تأكيد قرار گرفت.

ازجمله مواردي كه در اين همايش به آن توجه شد حفظ، ثبات و پايداري در ارائه خدمات و نيز مقاوم بودن در برابر تهديدات مختلف و داشتن حداقل آسيب‌پذيري در حفاظت از زيرساخت‌ها مطرح شد كه با لحاظ كردن ملاحظات پدافندي در برابر تهديدات سايبري دشمن در مواقع ضروري منجر به پايداري زيرساخت‌هاي اصلي و خدمات‌رساني به مردم و حاكميت شده و به‌دنبال آن رضايتمندي را نيز در پي خواهد داشت.

همچنين طرح «گامي به سوي سازمان امن» در اين همايش رونمايي شد. هدف از اين طرح كه با همكاري اداره كل پدافند غيرعامل استان، اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان، كارگروه ارتباطات و فناوري اطلاعات استان، مركز تخصصي آپا دانشگاه صنعتي اصفهان و سازمان افتا در استان اصفهان در شرف اجرا است ارتقای امنيت سايبري در دستگاه‌هاي اجرايی است.

طرح مذكور آغازگر يك تحول قابل توجه در بحث امن‌سازي و مصون‌سازي دستگاه‌ها محسوب مي‌شود. در پايان ضمن تشريح روند اجراي طرح مذكور از مديران خواسته‌شد تا به نحو احسن با مجريان اين طرح همكاري لازم را انجام دهند تا در آينده از آسيب‌هاي احتمالي در اين حوزه در امان بمانند.
مرجع : پایداری ملی