واکنش به الزامی‌شدن آنتی‌ویروس ایرانی در بخش دولتی
نادری: رشد تولید بومی در سایه رقابت‌پذیری و نگاه علمی
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 13731
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
 
به گفته نادری خوب است که حمایت از محصولات بومی در فضای رقابتی و با نگاه علمی صورت گیرد.
نادری: رشد تولید بومی در سایه رقابت‌پذیری و نگاه علمی
 
 
Share/Save/Bookmark
به گفته نادری خوب است که حمایت از محصولات بومی در فضای رقابتی و  با نگاه علمی صورت گیرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس ابلاغیه هیئت دولت از این پس دستگاه‌های اجرایی باید از آنتی‌ویروس بومی «پادویش» بهره گیرند. به گفته مسئولان ذی‌ربط، این تصمیم ضمن کوشش برای بهبود ارتقای امنیت سایبری در راستای حمایت از محصول بومی و تحقق اقتصاد مقاومتی اتخاذ شده‌است.

محمد نادری، کارشناس امنیت سایبری، معتقد است که این موضوع از بعد امنیت ملی بسیار ارزشمند است و می‌گوید: استفاده از ابزارهای بومی به تامین امنیت کمک می‌کنند، چون قابل پیگیری و در دسترس هستند و اگر مشکل امنیتی برای سیستمی پیش بیاید پاسخگو خواهند بود در صورتی که در مورد ابزار امنیتی خارجی نمی‌توان چنین انتظاری داشت. از این زوایه که به این موضوع نگاه می‌کنیم می‌بینیم با اتفاق مبارکی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: از منظر دیگر بحث کیفیت و فضای رقابتی مطرح است. حمایت صد درصدی از یک محصول بومی منجر به ایجاد یک فضای غیررقابتی می‌شود. در همه دنیا هم فقط زمانی از یک محصول حمایت صد درصدی صورت نمی‌گیرد تا رقیب یا رقیبانی را در کنار خود داشته باشند. این فضای رقابتی باعث رشد وبهبمود مستمر یک محصول می‌شود و مصرف‌کننده هم از این فضا سود می‌برد.

نادری گفت: این حمایت شاید در کوتاه‌مدت به نفع تولیدکننده باشد، اما در بلندمدت این‌گونه نخواهدبود و رویکرد مثبت تجاری برای وی نخواهد داشت. بسیار مهم است که اگر در مسیر حمایت از محصولات بومی گام برمی‌داریم با نگاه دقیق و علمی باشد تا به نتیجه مطلوب دست‌یابیم.