نظر
۱
 
واکنش به الزامی‌شدن آنتی‌ویروس ایرانی در بخش دولتی
گنجه‌ای: انحصار باعث پیشرفت نمی‌شود
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 13753
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۱
 
گنجه‌ای: تجربه ثابت کرده‌است که انحصار، راهی نیست که منجر به پیشرفت شود و در مورد بازار امنیت کشور ما هم چنین است.
گنجه‌ای: انحصار باعث پیشرفت نمی‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
گنجه‌ای: تجربه ثابت کرده‌است که انحصار، راهی نیست که منجر به پیشرفت شود و در مورد بازار امنیت کشور ما هم چنین است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس ابلاغیه هیئت دولت از این پس دستگاه‌های اجرایی باید از آنتی‌ویروس بومی «پادویش» بهره گیرند. به گفته مسئولان ذی‌ربط، این تصمیم ضمن کوشش برای بهبود ارتقای امنیت سایبری در راستای حمایت از محصول بومی و تحقق اقتصاد مقاومتی اتخاذ شده‌است.

مازیار گنجه‌ای، مدیرعامل شرکت کاریار ارقام، در این مورد گفت: به‌عنوان فردی که سال‌هاست در حوزه آموزش امنیت فعالیت دارم می‌توانم بگویم که ما اکنون در کشورمان مجموعه‌ای را نداریم که بتواند صفر تا صد تولید و پشتیبانی یک محصول امنیتی را به‌تنهایی و بدون وابستگی به شکلی مطلوب و بی‌نقص انجام دهد. با شناختی که طی این ۲۰ سال از بازار امنیت کشور پیدا کردم با یک شرکت کوچک نمی‌توان یک محصول امنیتی تولید کرد که جوابگوی جمعیتی ۸۰ میلیونی باشد.

وی ادامه داد: موضوع دیگر این است که رفتن دولت به سراغ یک برند حتما ایجاد انحصار می‌کند، اما تجربه ثابت کرده‌است که انحصار راهی نیست که منجر به پیشرفت شود. اگر چنین پیشرفتی رخ بدهد بسیار مایه خرسندی خواهدبود، اما با شناختی که از بازار امنیت داریم چنین امکانی وجود ندارد.

گنجه‌ای گفت: به نظر من امنیت یک سیستم را نمی‌توان با تنها یک محصول تضمین کرد و این حتی در مورد محصولات خارجی هم صدق می‌کند. باید محصولات گوناگون را در کنار هم قرار داد تا امنیت در لایه‌های مختلف یک سیستم از زوایای مختلف و به‌طور دقیق تجزیه‌و‌تحلیل شود.
 


 
سعید
۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۲۱:۱۹:۵۸
کاملا درسته