دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ , 15 Apr 2024
جالب است ۰
فرایند بدافزار استخراج ارز دیجیتال WinstarNssmMiner

نابودی سیستم آلوده در صورت شناسایی بدافزار

محققان امنیتی نوع جدیدی از بدافزارهای ارزهای دیجیتالی را شناسایی کردند که در صورت شناسایی، سیستم کاربر را از بین می‌برد.
منبع : سایبربان
بدافزار WinstarNssmMiner با هدف استخراج مونرو به کاربران حمله می‌کند و در صورت شناسایی، سیستم را از بین می‌برد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، محققان امنیتی نوع جدیدی از بدافزارهای ارزهای دیجیتالی را شناسایی کردند که در صورت شناسایی، سیستم کاربر را از بین می‌برد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کارشناسان امنیتی ۳۶۰ Total Security، نوع جدیدی از بدافزارهای رمزهای دیجیتالی را شناسایی کردند که نه‌فقط کنترل منابع رایانه را در دست می‌گیرد؛ بلکه اگر آنتی‌ویروس یا خود کاربر سعی در از بین بردن آن داشته‌باشد، سیستم از کار می‌اندازد.

بدافزار WinstarNssmMiner با هدف استخراج ارز مونرو طراحی شده‌است. این بدافزار تاکنون بیش از ۱۸ هزار ۵۰۰ یورو، معادل ۱۳۳ توکن را استخراج کرده‌است. به‌علاوه موفق شده‌است به حدود نیم‌میلیون سیستم حمله کند.

حمله این بدافزار یک فرایند دو مرحله‌ای است. در این روش دو عملیات راه‌اندازی می‌شود که به بدافزار اجازه می‌دهد هم‌زمان با استخراج ارز، وضعیت آنتی‌ویروس را چک کند. سپس در صورت مداخله رایانه در عملکرد آن، سیستم را از کار خواهد انداخت.

حتی اگر نرم‌افزار آنتی‌ویروس شما، ویروس را کشف و سعی در از بین بردن آن کند یا شما مستقیما سعی در به پایان رساندن عملیات داشته‌باشید، سیستم نابود خواهدشد. همچنین ویروس یاد شده توانایی غیرفعال کردن آنتی‌ویروس های ضعیف را دارد.

بهترین راه‌حل برای مقابله با بیشترین تهدیدات رایانه شما، آمادگی همیشگی برای روبرویی با بدترین شرایط است. مطمئن شوید که سیستم شما آخرین به‌روزرسانی‌های امنیتی را دارد و از یک آنتی‌ویروس مناسب برای دور نگه داشتن تهدیدات استفاده کنید.
کد مطلب : 14094
https://aftana.ir/vdchkvnz.23nkwdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی