دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ , 4 Mar 2024
جالب است ۰
مایکروسافتی‌ها در دام فیشینگ

امنیت آفیس 365 زیر تیغ ایمیل‌های فیشینگی

متخصصان امنیت سایبری به کاربران نرم‌افزارهای مایکروسافت آفیس ۳۶۵ هشدار دادند که ایمیل‌های حاوی حملات فیشینگ، محافظت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی این برنامه را دور می‌زند.
منبع : خبرگزاری ايسنا
گویا کاربران نرم‌افزارهای مایکروسافت آفیس ۳۶۵ در معرض ایمیل‌های حاوی حملات فیشینگی هستند که محافظت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی این برنامه را دور می‌زند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)،محققان و متخصصان امنیت سایبری هشدار داده‌اند که برخی از ایمیل‌هایی که توسط کاربران نرم‌افزار مایکروسافت آفیس ۳۶۵ دریافت می‌شوند، حاوی حملات سایبری و فیشینگ است که حفاظ امنیتی مبتنی بر فناوری نوین هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی این برنامه را دور می‌زند. به گونه‌ای که این نرم‌افزار علی‌رغم سیستم و فناوری‌های پیشرفته و پیچیده‌اش، نمی‌تواند آلوده بودن این ایمیل‌ها را تشخیص دهد، بنابراین کاربران و اطلاعات‌شان را در معرض خطر حملات سایبری و فیشینگ قرار می‌دهد.

تیم امنیت سایبری فعال در شرکت آوانان (Avanan) می‌گویند نرم‌افزار مایکروسافت آفیس ۳۶۵ نمی‌تواند ایمیل‌های آلوده را که از تکنیک‌های موسوم به ZeroFont استفاده کرده‌اند، تشخیص داده و شناسایی کند. به همین دلیل، کاربران، اطلاعات شخصی، حساب‌های کاربری آنها و همچنین دستگاه‌های الکترونیکی‌شان را در معرض قربانی شدن مقابل حملات فیشینگ قرار می‌دهند.

برخلاف سایر حملات سایبری که توسط هکرها و مجرمان سایبری و یا بهره‌گیری از آسیب‌پذیری‌های موجود در نرم‌افزار یا سخت‌افزار دستگاه‌های الکترونیکی مربوطه، حملات فیشینگ توسط خود کاربر قربانی صورت می‌پذیرد، چراکه هکرها، کاربران را فریب داده تا با دست خودشان اطلاعات موردنظر هکرها را تقدیم آنها کنند.

حملات فیشینگ یکی از متداول‌ترین و آسان‌ترین روش‌های سرقت اطلاعات شخصی، مالی و حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی است.
کد مطلب : 14217
https://aftana.ir/vdcefw8z.jh8ezi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی