توقف یک به‌روزرسانی توسط مایکروسافت
پاک شدن اطلاعات کاربران با به‌روزرسانی ویندوز 10
کد مطلب: 14563
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱
 
با پاک‌شدن اطلاعات کاربران پس از نصب به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 به‌ناچار عرضه این به‌روزرسانی متوقف شد.
پاک شدن اطلاعات کاربران با به‌روزرسانی ویندوز 10
 
 
Share/Save/Bookmark
با پاک‌شدن اطلاعات کاربران پس از نصب به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 به‌ناچار عرضه این  به‌روزرسانی متوقف شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هم‌زمان با اعتراضات شدید کاربران در مورد مشکلات فنی ناشی از نصب به‌روزرسانی تازه ویندوز ۱۰، مایکروسافت عرضه این بسته نرم‌افزاری را متوقف کرده‌است. پس از عرضه بسته به روزرسانی تازه ویندوز ۱۰ موسوم به فایل به روزرسان اکتبر یا نسخه ۱۸۰۹، برخی کاربران درباره مشکلات آن اظهار نارضایتی کرده‌اند.

این کاربران می‌گویند پس از نصب این بسته، تمامی فایل‌های موجود بر روی رایانه آنها به‌طور خودکار پاک می‌شود. در عین حال اگر چه رابط کاربری ویندوز ۱۰ به‌روز شده تفاوت زیادی با نسخه‌های به‌روز نشده ندارد، اما بخش جست‌وجوی این نسخه به‌روزشده تقویت‌شده، سازگاری ویندوز ۱۰ با یونیکس و لینوکس و رایانه‌های مکینتاش هم بیشتر شده‌است.

برخی کاربران با حضور در شبکه‌های اجتماعی به‌شدت درباره پاک شدن خودکار فایل‌های خود اعتراض کرده و گفته‌اند ثمره سال‌ها فعالیت و کار خود را از دست داده‌اند.

با بالا گرفتن اعتراضات، مایکروسافت اعلام کرد که این بسته به‌روزرسان را جمع‌آوری کرد تا برای کاربران دیگر مشکلی ایجاد نشود.

افرادی که به علت نصب این وصله دچار مشکل شده‌اند می‌توانند با اعمال تنظیمات قدیمی در بخش Update & Security > Recovery > Go back to the previous version of Windows ۱۰ فایل‌های حذف‌شده را بازگردانند. هرچند برخی کاربران می‌گویند به این شیوه هم نتوانسته‌اند مجددا به فایل‌های قدیمی خود دست یابند.
مرجع : خبرگزاری فارس