هیچ ارزانی بی علت نیست
آنتی ویروسهای رایگان، آری یا خیر؟
کد مطلب: 146
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۵
 
آیا آنتی ویروسهای رایگان مفید هستند یا صرفا احساس غلطی از امنیت به كاربران خود میدهند؟
آنتی ویروسهای رایگان، آری یا خیر؟
 
 
Share/Save/Bookmark
به گزارش افتانا، یك بررسی نشان می دهد كه آنتی ویروسهای رایگان در مقایسه با آنتی ویروسهای تجاری از توانایی كمتری در تشخیص بدافزارهای اندروید برخوردارند.

آیا آنتی ویروسهای رایگان مفید هستند یا صرفا احساس غلطی از امنیت به كاربران خود میدهند؟ بررسی اخیر برنامه های آنتی ویروس رایگان برای سیستمهای اندروید كه توسط AV-Comparative به انجام رسیده است نشان دهنده این مطلب است كه این برنامه ها در حقیقت چقدر موثر هستند.
این محققان برنامه های آنتی ویروس رایگان زیر را در مورد ۱۰ برنامه خرابكاری كه در حال حاضر در حال انتشار هستند بررسی كرده اند:
Antivirus Free
BluePoint Antivirus Free
GuardX Antivirus
Kinetoo Malware Scan
LabMSF Antivirus beta
Privateer Lite
Zoner AntiVirus Free
همچنین این بررسی بر روی دو آنتی ویروس تجاری عرضه شده توسط شركتهای امنیتی F-Secure و Kaspersky نیز انجام شده است. 

یافته ها نشان میدهد كه بهترین نتایج مربوط به آنتی ویروسهای F-Secure و Kaspersky هستند كه حداقل ۵۰ درصد از تمامی نمونه های بدافزار را كه در حال حاضر در وضعیت غیرفعال هستند شناسایی كرده اند. بهترین برنامه رایگان نیز Zoner AntiVirus Free بوده است كه ۳۲ درصد از برنامه های خرابكار را تشخیص داده است.
 
سایر برنامه های رایگان در بهترین حالت توانسته اند فقط ۱۰ درصد از برنامه های خرابكار را شناسایی نمایند و این در حالی است كه برخی از این آنتی ویروسها، موفق نشده اند هیچ برنامه خرابكاری را شناسایی كنند. 

آنتی ویروسهای BluePoint Antivirus Free، Kinetoo Malware Scan و Privateer Lite فقط در مورد یك برنامه خرابكار هشدار داده اند و آنتی ویروسهای Antivirus Free، GuardX Antivirus و LabMSF Antivirus beta نیز به طور كلی در این بررسی مردود شدند. 

البته این بررسی، برنامه های آنتی ویروس رایگان شناخته شده ای مانند AVG Antivirus Free، BitDefender Mobile Security،Lookout Mobile Security، و Norton Mobile Security را در بر نگرفته است
مرجع : شرکت شبکه گستر