بررسی طرح جامع پدافند غیرعامل سمنان
کد مطلب: 14624
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۱
 
با حضور معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور طرح جامع پدافند غیرعامل استان سمنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بررسی طرح جامع پدافند غیرعامل سمنان
 
 
Share/Save/Bookmark
با حضور معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور طرح جامع پدافند غیرعامل استان سمنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، جلسه بررسی آخرین وضعیت اقدامات در اجرای طرح مطالعات جامع پدافند غیرعامل استان سمنان با هدف شناسایی موانع و محدودیت‌ها و رفع آنها جهت تسهیل در روند اجرای، طرح با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و مهندس پوربرات، معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور و شرکت‌های مجری و ناظر و معاونان دستگاه‌های اجرایی استان در سالن غدیر استانداری سمنان برگزار شد.

جلسه بررسی آخرین وضعیت اقدامات در اجرای طرح مطالعات جامع پدافند غیرعامل استان با هدف شناسایی موانع و محدودیت‌ها و رفع آنها جهت تسهیل در روند اجرای، طرح با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و مهندس پوربرات معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور و شرکت های مجری و ناظر و معاونین دستگاه‌های اجرایی استان در محل سالن غدیر استانداری سمنان برگزار شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در این جلسه با اشاره به عقد قرارداد در اسفندماه سال گذشته با شرکت مجری ابراز امیدواری کرد تا با کمک سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف موانع و محدودیتهای اجرای طرح مرتفع گردد

ایرج کارخایی گفت : پدافند غیرعامل روی نقاط آسیب پذیر، چالش‌ها و مسائل و مشکلاتی که در سطح استان وجود دارد، تمرکز دارد لذا جایگاه اطلاعات، آمار و ارقام که در اختیار شرکت مجری قرار می‌گیرد حائز اهمیت است.

وی در ادامه به اجرای دو طر ح «طرح جامع پدافند غیرعامل استان» و «طرح جامع پدافند غیرعامل شهری» اشاره کرد و با توجه به اهمیت موضوع، دستگاه‌های اجرایی را ملزم به رعایت اصول حفاظتی و امنیتی و اصول طبقه‌بندی دانست.

دبیر شورای پدافند غیرعامل با بیان اینکه استان سمنان یکی از استان‌های مهم است و در یک منطقه استراتژیک و در چهارراه ارتباطی قرار گرفته و برای کشور بسیار مهم است، و نقش مهمی در شرایط خطر و بحران برای استان تهران و پایتخت ایجاد می‌کند از این رو اجرای صحیح و درست طرح جامع پدافند غیرعامل را مهم دانست.

معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به به‌کارگیری اقدامات انجام شده در شهرهای دیگر ابراز امیدواری کرد تا از تجربیات قبل استفاده نموده و در این دو طرح نیز به کار گرفته شود.

مهندس‌ پور برات احصای تهدیدات، آسیب پذیری ها و اندرکنش این دو، و راهکارهای مناسب و شناسایی دارایی‌ها و زیرساخت‌ها را محور اصلی طرح مطالعات استان برشمرد و همچنین مصون بودن شهر و ایمن بودن مردم را به عنوان مولفه های اصلی طرح مطالعاتی شهری معرفی کرد تا این طرح ها به عنوان نقشه راهی در اختیار مدیران کل قرار گیرد..

در ادامه با اشاره به اینکه در طرح استان تمام ادارات کل بایستی نسبت به دادو ستد اطلاعات با مجری طرح و بررسی و تجزیه و تحلیل طرح اقدام نمایند، خواستار رعایت اصول امنیتی و حراستی هرچه بیشتر شد .

در ادامه نمایندگان مجری و ناظر و جمعی از معاونین دستگاه‌های اجرایی نقطه نظرات و پیشنهادات خودشان را جهت تسریع در اجرای طرح جامع پدافند غیر عامل بیان داشتند.
مرجع : پایداری ملی