آموزش عمومی پدافند غیرعامل به یاری رسانه ملی
کد مطلب: 14631
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۲
 
نشستی به منظور فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی پدافند غیرعامل و استفاده از ظرفیت رسانه ملی و استانی برگزار شد.
آموزش عمومی پدافند غیرعامل به یاری رسانه ملی
 
 
Share/Save/Bookmark
نشستی به منظور فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی پدافند غیرعامل و استفاده از ظرفیت رسانه ملی و استانی برگزار شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نشست مدیرکل پدافند غیرعامل استان گلستان با مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز گلستان به منظور فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی مباحث پدافند غیرعامل از طریق رسانه ملی و استفاده از ظرفیت آن، تجری، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و هیئت همراه با دکتر منتظر حجت،مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز گلستان دیدار و گفتگو کرد.

به منظور فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی مباحث پدافند غیرعامل از طریق رسانه ملی و استفاده از ظرفیت‌های آن، ظهر امروز تجری مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گلستان و هیئت همراه با دکتر منتظر حجت مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز گلستان دیدار و گفتگو کرد.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان گلستان ضمن اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در جهت استحکام و ساخت درونی کشور گفت: از آنجایی که فرهنگ‌سازی عمومی و آشنایی با انواع تهدیدات دشمن، اولین گام در چرخه مدیریت تهدیدات دشمن بوده و با توجه به نقش و اهمیت پدافند غیرعامل (دفاع غیرنظامی) در ارتقای پایداری ملی، کاهش آسیب‌پذیری و خنثی کردن تهدیدات دشمن در حوزه‌های مختلف، نقش صداوسیما را در آموزش عمومی و فرهنگ‌سازی در حوزه پدافند غیرعامل بسیار با اهمیت است.

وی ضمن اشاره به مهم‌ترین و تأثیرگذارترین ابزار فرهنگ‌سازی و مدیریت افکار عمومی در سطح جامعه، عنوان کرد: بهترین ارگان برای آگاه‌سازی مردم در رابطه با پدافند غیرعامل، رسانه ملی است که بتواند با تولید برنامه‌های مناسب در شکل‌دهی آگاهی عمومی از تعاریف و اهداف پدافند غیرعامل نقش مهمی ایفا کند.

تجری درخصوص برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل سال ۹۷ و پخش کلیپ‌ها و انیمیشن‌ها با موضوعات تهدیدات نوین دشمن و راهکارهای مقابله با آن از همکاری صدا‌وسیمای مرکز گلستان در پیشبرد این برنامه‌ها پیشاپیش تشکر و قدردانی کرد.
مرجع : پایداری ملی