مدیرکل پدافند غیرعامل گلستان
کاهش تهدیدات نوین با پدافند غیرعامل
کد مطلب: 14638
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۹
 
مدیرکل پدافند غیرعامل گلستان در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان کردکوی گفت: پایش تهدیدات دشمن و مقابله با اثر تهدیدات در کشور با پدافند غیرعامل ممکن است.
کاهش تهدیدات نوین با پدافند غیرعامل
 
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل پدافند غیرعامل گلستان در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان کردکوی گفت: پایش تهدیدات دشمن و مقابله با اثر تهدیدات در کشور با پدافند غیرعامل ممکن است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان کردکوی با حضور تجری، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گلستان و قدمنان، فرماندار شهرستان کردکوی و برخی دستگاه‌های اجرایی شهرستان برگزار شد.

تجری در این جلسه ضمن بیان اهمیت پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل تهدیدات نوین دشمنان را شناسایی و اثر تهدید را کاهش می‌دهد. پدافند غیرعامل در واقع مصون سازی و پایداری کشور در برابر تهدیدات است و هدف پدافند غیرعامل حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور در برابر تهدیدات نوین دشمنان است.

دبیر شورای پدافند غیرعامل گلستان اظهار داشت: پدافند غيرعامل استحكام ساخت دروني اقتدار ملي و استحكام ساخت داخلي قدرت است و از وارد شدن خسارات مالي به تجهيزات و تأسيسات حياتي و حساس و مهم نظامي و غيرنظامي و تلفات انساني جلوگيري مي‌کند.

تجری با اشاره به شرایط اقتصادی امروز در ادامه افزود: امروز آنچه مطرح است برای دشمنان ما، جنگ اقتصادی است. به فرموده مقام معظم انقلاب «ما درگیر یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی هستیم». اتاق جنگ آمریکا علیه ما عبارت است از وزارت خزانه‌داری آمریکا.

وی در ادامه گفت: در واقع جنگ اقتصادی حمله به مولفه‌های اقتصادی کشور حریف با هدف از پا درآوردن نظام حاکم است. امروز در نگاه آمریکایی‌ها نظام بانکی خط مقدم جنگ اقتصادی است و بیشترین تمرکز وزارت‌خانه‌های خارجه و خزانه‌داری آمریکا بر کنترل نظام مالی سایر کشورهاست. متاسفانه امروزه دلار تبدیل به یک اسلحه جنگی شده‌است.

تجری افزود: بانک مرکزی آمریکا رسماً اعلام کرده‌است که دلار را تبدیل به یک اسلحه در جنگ اقتصادی کرده که از درگاه سوئیفت توان کنترل آن را در اختیار دارد. تنها علاج و راه مبارزه در جنگ اقتصادی پدافند اقتصادی و اقتصاد مقاومتی می باشد.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان در پایان اظهار داشت ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم به یک فهم مشترک از تهدیدات برسیم و با شناخت درست تهدیدات آنها را تبدیل به فرصت کنیم؛ این موضوع یک اجماع ملی می‌خواهد.

وی ضمن اشاره به تلاش دشمن برای تغییر افکار، باورها و رفتار و ساختارهای ایرانیان افزود: این موارد استراتژی دشمن برای غلبه بر مردم ایران و نفوذ و تسلط بر کشور است که این مهم با پدافند مردم محور توطئه دشمنان خنثی و اتحاد ملی را در بر خواهد داشت.
مرجع : پایداری ملی