مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری سمنان:
حملات سایبری دشمنان جدی گرفته شود
کد مطلب: 14779
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۸
 
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: حملات سایبری دشمنان نظام اسلامی به زیرساخت های ارتباطی و اقتصادی کشور جدی و مستمر است.
حملات سایبری دشمنان جدی گرفته شود
 
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: حملات سایبری دشمنان نظام اسلامی به زیرساخت های ارتباطی و اقتصادی کشور جدی و مستمر است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، ایرج کارخایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان، گفت: حملات سایبری دشمنان نظام اسلامی به زیرساخت‌های ارتباطی و اقتصادی کشور جدی و مستمر است.

کارخایی در رزمایش آمادگی در برابر حوادث در مرکز کنترل عملیات مستقر در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، افزود: در روزهای گذشته حملات سایبری از سوی رژیم صهیونیستی به زیرساخت‌های ارتباطی کشور برنامه‌ریزی شده‌بود که با درایت و تیزهوشی دانشمندان جان بر کف ایران اسلامی این توطئه‌ها خنثی شد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ایران با انواع تهدیدهای نظامی و سایبری روبه‌رو بوده‌است که با مقاومت و تلاش ایثارگران و دانشمندان این نظام مقدس بی‌اثر ماند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان اضافه کرد: در زمان حاضر آمریکا و هم‌پیمانانش با تمام قدرت درصدد نفوذ سایبری به ایران هستند و هوشیاری در برابر این تهدیدها می‌تواند رویکردهای خصمانه استکبار جهانی از بین ببرد.

کارخایی اضافه کرد: در کشور باید رزمایش‌های متعددی در بخش پدافند غیرعامل اجرا شود تا در شرایط بحرانی با امنیت روانی و آمادگی مطلوب تر به مقابله با تهدیدهای دشمنان رفت.

وی اضافه کرد: باید در تهدیدهای غیرعامل تمامی موانع در تاخیر جابه‌جایی کالا و تردد شهروندان به حداقل برسد و با مدیریت این تهدیدها می‌توان این توطئه‌های استکبار جهانی را خنثی کرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: تلاش برای مقابله با تهدیدهای دشمنان نیازمند مشارکت تمامی نهادهای اجرایی است و باید مفهوم این تهدیدها به معنی واقعی در کشور فرهنگ‌سازی شود. تهدیدهای حوزه پدافند غیرعامل در زمان حاضر در سه گروه تهدیدهای فنی، زیستی و سایبری تقسیم‌بندی می‌شود که متناسب با هر سه حوزه، مبانی و اصولی پیشگیرانه برای در امان بودن بخش‌های حیاتی کشور مانند دستگاه‌های اجرایی خدمات‌رسان در بخش‌های آب‌و‌برق، ایمن‌سازی ساخت‌وسازها و مراکز درمانی مانند بیمارستان‌ها، تعریف شده که در طول سال‌های اخیر در دل قوانین و مقررات گنجانده شده و در زمان حاضر به رعایت آن از سوی نهادهای نظارتی و اجرایی وابسته است.
مرجع : پایداری ملی